| Claudiu120719 a întrebat:

As vrea daca se poate sa imi oferti mai multe detalii despre profilul stiinte sociale, m-am informat si eu de el doar ca inca mai am unele neclaritati :
- la ce se da bacul?
- dupa terminarea acestui profil la ce facultati ma pot duce
- dupa terminarea cursurilor ce ma pot face pe baza acestui "domeniu"

Din cate am inteles la stiinte sociale se pune acent pe romana,istorie,geografie si limbi straine totul este ok pana la,, limbi straine" la care eu efectiv sunt varza, asta ma va influenta cumva in acest profil?

2 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

La acest profil se pune accent pe materiile umane. Bac vei da la romana, istorie si la alegere o materie dintre filozofie, sociologie, geografie, logica sau psihologie. Facultati poti urma Litere, Drept sau Psihologie. Daca nu stai prea bine cu limbile straine, e mai bine sa faci meditatii sau sa incerci sa inveti singura, macar engleza avansat. O seara placuta!

| Claudiu120719 explică:

As mai vrea si alte raspunsuri, dar oare mai trece cineva pe aici?