| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, ma scuzati ca intreb la facultate cate absente pot face vizavi de laboratoare si seminarii si pot discuta sa rezolv ceva cu profesorii sau trebuie sa platesc/ sa le refac obligatoriu?
Sunt anul I la buget pe Informatica si Inginerie Electrica Aplicata in Craiova, Va multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de politica facultatii si de cat de strict e profesorul. Unii mai dau voie cu 2-3 absente, alte fara nicio absenta.

Mai poti veni cu alte grupe, mai opti veni pe la sf semestrului sa recuperezi, dar daca ai multe absente trebuie sa le platesti probabil. Totul depinde de profesor, discuta cu el

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de politica facultatii si a fiecarei catedre in parte. Trebuie doar sa intrebi politicos profesorul care e politica sa. Sunt profesori la care trebuie sa refaci contra cost toate laboratoarele, altii care accepta una sau chiar doua absente refacute printr-un referat sau alta forma mai simpla care sa nu impuna plata refacerii.