| AvalohAlyn a întrebat:

Scoala scoate tampiti.(Traian Basescu)
Ce parere aveti? Are dreptate sau nu?
Ajuta scoala la ceva in viats in afara de rolul important al diplomei?
Ramai sau ai ramas cu ceva din scoala?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Are dreptate aici. Elevul roman nu e invatat in scoala ceea ce ar trebui sa stie orice om de pe planeta asta. Practic, ies din scoli fara sa cunoasca stiinta elementara. Nu se invata astronomie, nu se invata istoria planetei noastre, nu se invata istoria vietii pe pamant, si nici originile omului. Deci da, din scoli ies foarte multi tampiti, habarnisti total in legatura cu locul lor in timp si spatiu.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Se poate spune multe despre scoala, cum a decazut sistemul de invatamant, dar parerea mea este: din tampiti ies tampiti. S-ar putea face multe imbunatatiri in sistem, dar daca cei care intra in scoala au in minte doar anumite lucruri, din care invatatul si munca nu fac parte, atunci nu poti scoate mare lucru din ei.

| PrecioussGirl a răspuns:

Scoate tampiti datorita sistemului care este de ****. Ramai cu ceva din scoala, dar cu putine notiuni. Parerea mea, este multa materie intr-un timp scurt, iar in final inveti atat de multe lucruri incat uiti esentialul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, scoala nu scote tampiti, scoate inadaptati. Pentru ca nu se face practica si trebuie sa te bazezi pe ce ti se da de bun.

| KaSS a răspuns:

Sistemul de invatamant e de vina si scoala nu scoate numai tampiti, scoate si generatii de drogati, someri si hoti. Unii ajung sa se lase de scoala dar parerea mea e sa termini cele 12 clase si sa iei prostia aia de bac ca sa poti pleca naibii din Romania.

| Hemera a răspuns:

Tot dezastrul asta e din cauza sistemului care e la pamnt si ingropat la km distanta. Daca ai atata minte cat sa nu tocesti tot ai note mai mici si esti considerat prost. Daca tocesti esti primul si un prost de ingheata apele pentru ca nu mai stii nimic din ce ai invatat.