| AvalohAlyn a întrebat:

Se da examen de admitere la facultatea de asistenta sociala? Din ce?

Răspuns Câştigător
| nnc0910 a răspuns:

Admiterea la aceasta facultate se face pe baza de dosar. big grin.

| AvalohAlyn explică (pentru nnc0910):

Cum adica?

| nnc0910 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Adica trebuie sa ai o nota mare la Bac si in fuctie de asta vei fii admis sau respins.

| AvalohAlyn explică (pentru nnc0910):

Bac-ul conteaza? Atat? Stii sigur?:d

| nnc0910 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

La Cluj, admiterea e pe baza de dosar...in alta parte nu-mi dau cu parerea big grin.

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează ( ÎNTÂI ) din ce localitate, apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.

| AvalohAlyn explică (pentru bursuc001):

Orasul Galati

| bursuc001 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

În Galaţi NU este "Asistenţă socială" simplă :(
Vezi lista de la linkul :
http://www.studentie.ro/admitere/admitere-asistenta-sociala-d7-dl19-s54/p3

Este doar specializarea "Teologie Ortodoxă Asistență Socială" - vezi linkul :
http://www.fift.ugal.ro/index.php/teologie-asistenta-sociala

Acolo se dă examen!

"Probe de concurs = Catehism şi Mica Biblie
Criteriul de admitere = Media finală de admitere se calculează din:
 40 % nota la testul scris din Catehism şi Mica Biblie;
 60 % media la examenul de bacalaureat." - SURSA :
http://www.fift.ugal.ro/......%20ian.pdf

O zi frumoasă.

| CodrutEnergy a răspuns:

In principiul conteaza media la bac dar de ex. la Universitatea Bucuresti e proba eliminatorie un eseu motivational.
Ma bucur oricum ca mai lasi gandurile negre si te gandesti si tu la studii.Chiar iti ziceam la intrebarea aia cu prietenii ca te ajuta mult sa te ambitionezi si sa faci ce-ti propui.

| AvalohAlyn explică (pentru CodrutEnergy):

Da.Ai dreptate.O sa ma tin de studii, sunt in cautarea si alegerea facultatii.Important e sa iau bac-ul cu nota mare. Pentru asta am sa ma transfer la uman.Fiindca mi-am ales gresit profilul si totul e mai atragator si mai accesibil la uman.Nu-s de real.

| CodrutEnergy a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Succes!winking

| AvalohAlyn explică (pentru CodrutEnergy):

Merci mult