| luizaiza a întrebat:

Se merita sa dau la facultatea de medicina?

6 răspunsuri:
| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Da dar depinde si ce funcție îți alegi si unde vei lucra fiindcă dacă ești dala care face Operații si d-astea câștige mult, dacă vrei sa lucrezi in România sa STI ca vei câștiga mai multă mita

| Pasare_Marius_1989 a răspuns:

Ba eu am 14 ani dar nu as da numai daca vrei sa te faci nu stiu eu ce sef de medic (cea mai inlata in rank) habar am.Iti irosesti mult din viata aproape degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pasare_Marius_1989):

Ce porcarie. Sa fi doctor este o meserie onorabila. Cine vrea la medicina se dedica acestor ani. Si pentru tine ce inseamna '' a irostii timp din viata pe degeaba''? Si cum se poate inlocui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pasare_Marius_1989):

Da. Se merita. Sa fi doctor mi se pare ceva onorabil, atata vreme cat nu esti un doctor de duzina. Un doctor este omul care ajuta oamenii, esti interesata in a ajuta oamenii? Sa faci 6 ani facultate nu este o pierdere de timp. Poate in acei 6 ani iti vei intalni jumatate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pasare_Marius_1989):

Da. Se merita. Sa fi doctor mi se pare ceva onorabil, atata vreme cat nu esti un doctor de duzina. Un doctor este omul care ajuta oamenii, esti interesata in a ajuta oamenii? Sa faci 6 ani facultate nu este o pierdere de timp. Poate in acei 6 ani iti vei intalni jumatate.---> pentru tine era raspunsul asta, am pus pentru altcine, scuze

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pasare_Marius_1989):

Sef de medic - aceasta meserie nu exista si nici nu se masoara in ''rank''.
Doctorii nu au unitate de masura.