| Inteligentulextra13 a întrebat:

Spuneti va rog ce materii se fac in calasa a 9-a la profil economic? (ex: 3 de engleza etc.)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poy ce sa faci...sunt 3 ore de romana, 3 ore de mate, 2 de engleza si franceza/italiana(in functie de liceu)
mai sunt 2 de chimie si fizica cate una de bio geo si ist. mai sunt cate-o ora de logica, una de religie, una de sport, si mai sunt 3 module... C. P. S.(Calitatea produselor si serviciilor-> merceologie, comert, vanzari). Aici vei avea doua ore de teorie si una de practica.Vei mai face O. U. E.(ceva gen Economie) cu doua ore de practica si una teorie) si mai faci P. U.(Contabilitate) cu trei ore/saptamana. Dai teza la Romana, Mate, Engleza sau Franceza/Italiana, iar din clasa a 11-a mai dai teza si la geografie sau la economie.

1 răspuns: