| Analy a întrebat:

Stiati ca prima fiinta care s-a dus in spatiu a fost catelusa Laika? Ea s-a mai intors din spatiu?

Răspuns Câştigător
| emanuel661199 a răspuns:

Catelusa trimisa in spatiu a murit la 5 ore de la decolare din cate stiu eu din cauza cresteri temperaturi in cabina

9 răspunsuri:
| anadandelinaa a răspuns:

Da sa intors.si am auzit de ea

| ionik13 a răspuns:

Da,bineinteles.S-a reintors cu tacheta Sputnik1 pe care rusii i-au pus-o la dispozitie! Funda?

| Casy01 a răspuns:

Da, s-a intors, dar ea era moarta. Catelusa a murit din cauza lipsei de oxigen in spatiu.

| razvyy20_5976 a răspuns:

Da sar intors vie dar ranita

| Adrian1997 a răspuns:

Prima oara s-au trimis in spatiu 2 broaste testoase, sau intros nevatamate singura problema a lor a fost scaderea in greutate cu circa 10%. Laika intr-adevar a fost in Spatiu dar din pacate nu a supravietuit, a murit la cateva ore dupa decolare din cauza caldurii si fricii.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici ai istoria mai aproape de adevar.http://www.animalutul.ro/......patiu/914/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se vede ca ai 12 ani, fara suparare.

| LanaDelReyFan a răspuns:

Sorin2tudora are cel mai bun raspuns as zicebig grin

| Dima_Carmen_Ionela_1995 a răspuns:

Da s-a intors fara nici o trauma!