| Aazra a întrebat:

Ştie cineva ce tipuri de master se pot face? Se poate face orice fel de master după ce termini o facultate? (în România, nu altundeva)

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Aproape fiecare tip de facultate are masterul sau. Dupa ce faci o facultate poti face orice master doresti, dar daca esti capabil.

| Iunona a răspuns:

Poti face orice master asemanator cu profilul facultatii terminate, atat in tara cat si in strainatate. De ex: ai terminat limbi straine si faci master in jurnalism...E ok. Dar combinatii de genul litere+master in matematica/fizica etc sunt nepotrivite si nu iti garanteaza capacitatea de a aprofunda ceea ce ai invatat in ciclul de licenta.