| marianlucian a întrebat:

Stie cineva cum e la Seminarul Liceal ortodox de la Alba Iulia? Cat costa internatul?

1 răspuns:
| SofiaTeodorescu a răspuns:

Nu prea iti recomand, un amic de al meu a fost la Seminar dar nu in Alba.Mi-a povestit cum ii bateau, cum ii puneau sa muneasca.Si nu doar cei din clasele mai mari ci si profesoriiiiii! Mi-a povestit multe, este socant.Dar na poate nu peste tot este la fel.Si daca tu crezi ca asta vrei atunci asa e cel mai bine.Internatul de obicei nu e scump pe vremea aia era 3 milioane cu tot cu mancare.Sa nu te lasi influentat dar uite cateva cazuri:
Recent, in luna februarie din acel seminar a murit un baiat datorita lor.
Acum 5 ani la fel ingrijitorul s-a sinucis de frica directorului.
Tot acum 5 ani, au dus un baiat la munca pe camp si a fost calcat din greseala cu tractoru.
Un băiat, de 15 ani, din Zlatna, elev al seminarului teologic din Alba Iulia a fost dat dispărut în cursul zilei de 11 iunie. Din spusele preotului profesor Ioan Cristea, elevul, Iulian Cătălin Săndescu, nu a spus că ar avea nici o problemă acasă sau la şcoală.