| Archangells a întrebat:

Studiaza cineva actorie? Vreau sa ii intrebi pe experimentati cum intra si ies dintr-un rol, fara ca rolul sa interfereze cu propria personalitate.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Rolul îți afectează oricum personalitatea. În momentul când joci, te dedublezi. Ești una și joci alta. Când ieși, renunți la unul din cei doi. Uneori le încurci. Am fost actor și știu asta din proprie experiență.

| fluturasdecatifea a răspuns:

Dupa parerea mea ca sa poti interpreta foarte bine trebuie sa intri in pielea personajului ca sa il intelegi intru totul

| Archangells explică (pentru fluturasdecatifea):

Te mulezi si intri in personalitatea personajului. asta stiu. dar cum se iese si se elibereaza de sub influenta acelui rol?happy