| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt bune cartile/ghidurile cu cd de invatare a limbii engleze fara profesor? Ajuta la ceva? Se merita? A invatat cineva engleza asa?

Răspuns Câştigător
| Hunterdeintrebari a răspuns:

Da se merita eu am invatat asa limba engleza.Iti spun sincer ca n-am de ce sa te mint.

2 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pana la un punct. Ceva mai departe poti sa mergi cu filme vorbite mai incet (nu americana) si care nu te intereseaza ca subiect (daca te prind nu mai esti atent la limba). De la un punct e necesara vorbirea cu nativi ( adica vreo 3-4 luni sa n-o mai dai pe romana.)

| Qweeeeeer a răspuns:

Sunt bunicele, dar nu e ca si cum ai avea un profesor.