| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a10a.in semestrul al2lea vreau sa ma mut la alt profil.Conteaza media cu care termin semestrul asta sau media cu care am terminat a9a?

Răspuns Câştigător
| andrei1237 a răspuns:

Media de anul trecut. Funda?

5 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Conteaza media cu care termini primul semestru, nu mai are treaba a 9 a, posibil sa te intrebe de ea dar nu are legatura!

| Mihai1810 a răspuns:

Trebuie sa ai media pe tot anul cu cel putin o sutime mai mare decat a ultimului elev din acea clasa. De exemplu daca ultimul elev din acea clasa a avut media 8.72 tu trebuie sa ai cel putin 8.73 ca sa te poti muta. Si trebuie sa dai si niste diferente. Sper ca te-am ajutat.

| andrei1237 a răspuns:

Eu cred ca depinde foarte mult trebuie sa ai mai mult de 8.50.

| LolaGirl a răspuns (pentru andrei1237):

Am 9.30.pai ce depinde? media din a9a sau de pe semestrul asta?

| andrei1237 a răspuns (pentru LolaGirl):

Media de anul trecut. Funda?

| Romilacosmin a răspuns:

Tot timpul nu conteaza la ce clasa esti trebuie sa ai media mai mare decat cea mai mica decat acea de la clasa la care te transferi si eu sunt intra 9 si vreau sa ma transfer si cea mai mica medie de la clasa in care vreau sa ma transfer este 6 iar eu am 8.11 da dar trebuie sa dau si un test.