| Andreea1095 a întrebat:

Sunt in primul an de facultate si nu prea stiu cum sta treaba cu sesiunea de examene. In timpul sesiunii se fac cursuri si seminarii sau trebuie sa merg doar la examenele din data stabilita?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

La majoritatea Universităţilor nu se fac cursuri sau seminarii în timpul sesiunilor de examene. Cred că nici la tine. Pot fi totuşi unele excepţii. Nu e ca la şcoală sau liceu, adică Inspectoratul să decidă ceva la nivel naţional. Universităţile au autonomii mari, chiar şi alea de stat. Rectoratul decide chestia asta. Dar ţi-am zis, slabe şanse să faci cursuri.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In timpul anului scolar, mergi la cursuri si la seminarii, si in acelasi timp inveti, usor, usor, si materia. In perioada examenelor, nu mai faci cursuri, te prezinti numai la examene sa le demonstrezi ce ai invatat tu un semestru intreg.

| Andreea1095 explică:

Am inteles.Multumesc pentru raspunsurile acordatehappy.

| IamPharell a răspuns:

In timpul sesiunii sustii examenele si te distrezi. Iar cand nu e sesiune te duci la cursuri seminarii.