| AvalohAlyn a întrebat:

Sunt la stiintele naturii.Ar fi bine in a 12-a sa ma transfer la filologie daca urasc matematica si chimia? Ar fi mai usor bac-ul la filologie nu? Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

Eu sunt la filo. Te sfatuiesc sa te transferi doar daca te descuri la istorie si geografie. Si romana, bineinteles, dar romana oricum faci si unde esti acum. Mi se pare mai usor sa iei bacul la filo, nu dai la mate, la biologie si mna. Dar depinde de cum te descurci la obiectele astea.

5 răspunsuri:
| infires a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci mai departe. Sper ca nu vrei IT sau medicina sau stiu eu ce mai dificil ca nu ai sanse. Daca vrei sa te duci la drept sau sa te faci profesor, n-ai decat. Dar sa nu ai mari asteptari.
Nu, la filo nu e greu, dar dupa parerea mea e inutil. Oricum, fiecare are alta pasiune, altceva te pasioneaza, fa ceea ce iti place!

| Doub a răspuns:

Eu sunt la filo si e destul de fain.

| AvalohAlyn explică (pentru Doub):

E mai lejer? Am auzit ca se face si literatura universala, e grea?

| Doub a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Mie imi place. Nu, nu e grea.winking

| Eduard619 a răspuns:

Parerea mea este ca e mult mai usor sa dai bacu la romana/istorie/geografie decat romana/mate/biologie happy