| anyhylator a întrebat:

Sunt student in anul 1, si am depus dosarul pentru bursa sociala la facultate, ulterior am fost acceptat pentru bursa. Azi am aflat ca trebuia sa-mi deschid un cont la banca pentru a mi se vira banii pe card, nu mi-am deschis. Acum, cum voi primii bursa?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde de Regulamentul intern al facultăţii - în funcţie de asta, este posibil să-i poţi ridica personal de la Casierie.

Oricum, TREBUIE să mergi la Secretariat şi să întrebi ce şi cum!

Dacă era obligatorie condiţia deschiderii unui cont bancar, cred că NU îţi primea Cererea/dosarul pentru bursa socială decât dacă aveai dovada existenţei contului bancar.
Trebuia să se şi precizeze acel nr de cont în care să se facă viramentul...

Oricum, cred că poţi face şi acum acel cont, apoi comunici la Secretariat nr lui happy

Toate cele bune.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu ai nevoie neaparata si de card, doar de cont in banca. Dar ii poti primi si in mana cred. Nu stiu daca se mai practica.

| basnoevelinaioana a răspuns:

Pai du-te la secretariat spune care este problema si vezi daca poate sa iti dea banii la mana in fiecare luna sau daca e neaparata nevoie sa ai card..in cazul in care da iti faci si banii de pana acum o sa ii primesti compensat