| anonim_4396 a întrebat:

Tinerii pot schimba sistemul educational din Romania? da sa nu, de ce da, sau de ce nu?

7 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Daca au mijloace financiare sau sponsorizare, pe loc l-ar putea schimba.Ar face o institutie care de la gradinita pana la ultima treapta doctorala, sa-si impuna regulile.Cu acceptia unei universitati straine. Atentie, legile actuale nu permit, ca sa lase bosorogii actuali, lacomi si incompetenti sa castige. Trebuie sa modificati mai inainte legislatia! Asta e prima piedica. Si eu as face, sistemul american, spre exemplu. Invatamantul european e putred de mult!

| doctorandus a răspuns (pentru oprescudorin11):

Lol. In cate tari din Europa de Vest ai studiat la universitate? Bineinteles, la una acreditata.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Doar in Germania si UK

| oprescudorin11 a răspuns (pentru doctorandus):

Si USA, dar prin corespondenta. Unde am o verisoara si un cumnat si o nepoata.La 3 universitati diferite.Chicago, NewYork, Connecticut

| oprescudorin11 a răspuns (pentru doctorandus):

Dar tu?

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Eu zic ca ar putea, numai ca trebuie sa aiba vointa, sa fie destepti si sa vorbeasca despre asta, de exemplu un skater de freestyle de la noi din Romania care isi doreste sa raspandeasca stylul de freestyle si sa vanda in magazinele de skateshop lucruri de skate de freestyle, si e uimitorul baiatul ala, incepe sa si reuseasca intelegi? Deci si tinerii din situatia ta ar putea happy

| Stefxn a răspuns:

Inveti, ajungi premier, faci ce ai chef.