| anonim_4396 a întrebat:

TPU-isti mici si mari, test.
Alcatuiti propozitii cu urmatoarele cuvinte:
-care / pe care;
-de pe / dupa;
-inerva / enerva;
-locatie;
-urato / urat-o;
-o fraza in cadrul careia sa apara un cuvant in care, inaintea literei "b", sa fie "n", nu "m".
Spor!

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Care e aia pe care ii cauti? De pe urma lor nu faci nici o treaba, nu mai sta dupa ei. Ti-as face eu propozitiile, dar am un sfarc inervat si numa ma enervez aiurea. Si trebuie sa vina proprietara sa-i dau locatia, niciodata nu am urat-o ca-n ziua cand i-am zis "Urato!". Gata, ma opresc, ca-s linistit din fire, cica nonbeligerant, dreku stie ce-o mai fi si asta. Hai salut.

21 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asta-i test, sau tema? Ia mai gandeste-te!

mira
| mira a răspuns:

Pentru Carmen. Exista si "inervat"insemnand impanzit de nervi.Se refera al tesuturi, muschi.Pentru ultima intrebare, GenOm, alcatuieste-ti singura fraza folosind cuvantul Istanbul.

| Cσσкiє a răspuns:

Buună, oameni buni! tongue E corect şi,, inervat,,, că e termen din medicină! A inerva înseamnă a produce o stare de excitare a unui organ sau a unui țesut. Somn uşor!

| Ea12345 a răspuns:

Asta e fata care m-a enervat./El este baiatul pe care l-am iubit.
El vine de pe Marte.whistling /S-a pitit dupa usa.
M-a enervat atitudinea ei./Muschiul i s-a inervat.
Hei, urato, cat e ceasul?/Am urat-o cand mi-a zis ca nu vrea.
De Sanpetru am mancat tort.big grin

| Ea12345 a răspuns:

@GenOm ce vrei sa demonstrezi?hee hee

| Ea12345 a răspuns:

Aaa si: El s-a trezit rapit, intr-o locatie necunoscuta. L-am uitatblushingbig grin

| marrr a răspuns:

Care dintre voi are un penar pe care este scris numele sau?
Dupa ce termini tema, adu-mi ochelarii de pe dulap.
Nu m-as enerva de obicei pentru asemenea lucru, dar am un muschi inervat si doarelaughing)
El se afla intr-o locatie necunoscuta.
Urato, intelege ca am urat-o pe prietena ta!
Mesterind la masina, am descoperit ca aveam un inbus in portbagaj.
^^

| marrr a răspuns:

Scuze pentru propozitia aia cu "inervat" ca nu stiu ce inseamna, dar este paronim cu enervat din cate vad.

| Evaa a răspuns:

Baiatul care fumeaza, tuseste
Pe care dintre ei sa il aleg?
El ma enerva, asa ca nu l-am bagat in seama
Muschiul s-a inervat.
Urato, ce faci?
Am urat-o dintotdeauna.

pe ultima nu stiu. laughing

| iulyan a răspuns:

Stiu ca trebuie sa ne ajutam... dar nu sa facem temelestraight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iulyan, Ardnaxur, nu-i tema. N-am ajuns chiar in halu' asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carmen, sigur, sigur?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muschii mainii sunt inervati motor de mai multi nervi.
Istanbul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lory,
Asta e fata care m-a enervat. M-a enervat atitudinea ei. Am urat-o cand mi-a zis ca nu vrea.
El este baiatul pe care l-am iubit. El vine de pe Marte. S-a pitit dupa usa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh, ma jucam si eu...whistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muntii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muntii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carei treaba cu caini

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Desi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Roman

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce, nu stii