| Emyysool a întrebat:

Umm... Salut! Am o intrebare micuta! laughing Stiu ca plurisilabic inseamna cuvant format din doua sau mai multe silabe, monosilabic inseamna cuvant format dintr-o singura silaba, dar ce inseamna bilisilabic? Stiu... Este o intrebare stupida! Dar maine dau teza la romana si vreau sa fie sigura de ce o sa scriu la ea! happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

"Bilisilabic" nu inseamna nimic, poate ai vrut sa scrii "bisilabic", inseamna cuvant format din 2 silabe.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Bisilabic inseamna alcatuit din doua silabe.

| Cameliapantiru a răspuns:

Atentie! E bisilabic, nu ''bilisalibic'' si inseamna cuvant format din doua silabe. Succes la teza iti doresc!

| Emyysool explică (pentru Cameliapantiru):

Multumesc! Si scuzati-ma, am gresit... happy