| VBC7 a întrebat:

Unde este situata cu exactitate Gura de Rai din Bucegi?

2 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Pe-un picior de plai, pe-o gura de rai, iata vin in cale, se cobor la vale, trei turme de romani creduli.
Gura de rai e situata cu exactitate in imaginatia unora.

| Λησηумσцѕ a răspuns:

Ca pozitionare geografica, Gura de Rai este situata pe un picior de munte si se deschide intr-o pajiste inalta sau un gol de munte.
E vorba despre o panta cu o suprafata de aproximativ un kilometru patrat, unde se manifesta o anomalie magnetica atipica, zona care are efecte benefice uluitoare asupra organismului uman.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!