| Prezidentul a întrebat:

Universitatea Bucuresti are cel mai bun staff? Merita banii?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt multe facultati bune in tara, si politehnica din Bucuresti e buna si facultatile din Iasi si cluj sunt ok.

daca merita banii? pai sunt facultati de stat majoritatea locurilor sunt subventionate, daca iti dai silinta la invatat, nu dai bani

| ȘefuLaValută a răspuns:

Ce sa faci ma cu faculatea?

| suntserios a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Daca tu nu esti capabil sa faci o facultate care sa te ajute in viata nu inseamna ca toata lumea este la fel

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru suntserios):

Ți-o spun drept, esti prea serios! Faceam misto iar facultate am deja.Cu toate ca mi-ar fi mers bine si fara ea

| christiancy23 a răspuns:

Depinde de facultate. Profesorii sunt pricepuți, dar majoritatea sunt în vârstă și metodele lor de predare total învechite. La Facultatea la care sunt eu nu îți ajută cu nimic cursurile, îți oferă o bibliografie cu câteva cărți și trebuie să te descurci să îți faci rost de ele pentru examene.