| Mimmiy a întrebat:

Va rog ajutati-ma.
Sunt in a9a la chimie-bio da nu imi place chiar asa de mult chit ca avem profesori foarte buni, chiar cei mai buni din scoala.M-a bate gandul sa ma transfer la filologie dar nu stiu ce sa fac. Cu chimia si fizica nu prea le am, la biologie ma descurc cat de cat.Chiar nu stiu ce sa fac. Poate sunt la inceput si de aia nu imi place.Voi la ce profiluri sunteti?

Răspuns Câştigător
| Hemera a răspuns:

Sunt la acelasi profil ca si tine si crede-ma ca stiu exact ce spui. Si eu credeam la fel pe a 9a in special in primul semestru, iar de perioada asta de la inceput nu mai zic. Dar acum ma tin tare in fata celor care ma bat la cap ca de ce nu ma transfer. Printre care si profu' de istorie, dar nu vreau. Daca mergeam la filo faceam cea mai mare greseala din viata mea.
Incearca sa ai rabdare si sa vezi ce iese, dar lasa a 9a sa treaca cum trece si daca chiar nu te adaptezi sa te transferi atunci. Mai am multi colegi care spuneau la fel.
Bafta, stiu ca e grea a 9a la stiinte si sa mai fi si intr-o clasa buna/sa ai profesori buni. happy

3 răspunsuri:
| kyttu a răspuns:

Hey. Eu sunt la filologie. Îţi recomand să aştepţi până la finalul semestrului. la început e greu, dar te acomodezi. Stai liniştit că şi la filologie plouă cu noţiuni noi. Eu mă întrebam dacă n-am ales profilul greşit, dar m-am acomodat şi nu mai e aşa greu. happy Multă baftă!

| marinaa9 a răspuns:

Eu sunt la filo, totul este acceptabil in afara de latina la care dau si teza.Eu as vrea sa ma transfer la stiinte ale naturii. Apuca-te de invatat bine si poate o sa-ti placa.Eu ma descurc cat de cat la chimie si biologia imi place insa cu fizica sunt varza.

| gratielaadela a răspuns:

La stine ale naturi si tot intra a9a.saptamana vitoare dau teste initiale si nu ma pricep de loc la engleza.