| AlliumUstum a întrebat:

Va rog sa-mi spuneti daca si unde pot gasi o culegere de comentarii la limba romana, pentru gimnaziu. Ma intereseaza in special clasa a VI-a.
Ma intereseaza inclusiv sa cumpar un caiet cu comentarii de la un elev care a avut un profesor bun in clasa a VI-a.

Răspuns Câştigător
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Incearca aceasta carte-eu o am, de fapt am toate cele 4 carti pentru gimnaziu, si mi-au folosit foarte mult-indrumator pentru receptarea textelor literare clasa a 6-o gasesti aici-http://www.librarie.net/......sa-editia, succes la scoala!

1 răspuns:
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Si referitor la caietul de comentarii, nu cred ca o sa-ti dea nimeni caietul lui de clasa a 6-pe langa faptul ca s-ar trebuia sa-i foloseasca, are si valoare sentimentala, daca stii ce vreau sa spun...