| Eddys a întrebat:

Va rog TPU am nevoie urgent de ajutorul vostru ...Pe voi m`am bazat de multe ori si mi-ati raspuns! Va rog ajutati`ma pls... Dau funda : este vorba de :

Discutati, pe grupe, aducand argumente in sprijinul ideii ca textele studiate in aceasta unitate apartin genului liric. Aveti in vedere :

-la ce se refera tema textelor (stari, sentimente si idei sau intamplari expuse intr-o anumita ordine);

-cine si cui comunica (marcile eului liric in text, cui i se adreseaza acesta )

-felul in care sunt exprimate ideile si sentimentul (limbaj, figurat sau folosirea cuvintelor cu sensul propriu, tonul general etc')

Dau 2 euro pentru argument ...Deci trebuie indeplinita aceasta cerinta. Multumesc...+Funda pls help me

1 răspuns:
| negru30 a răspuns:

Se numeste mita si se pedepseste cf Legii