| teo77 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre evolutie? oameni chiar au evoluat din maimute si dupa au fost ajutati de extrateresti sa evolueze mai departe?

13 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Oamenii nu au evoluat din maimuţe. Avem un strămoş comun(sau mai mulţi) cu speciile de maimuţe de azi. E o diferenţă uriaşă şi chiar şi aşa suprasimplific. Iar aia cu extratereştri e o prostie cât blocul de mare.

| teo77 explică (pentru Gizăz):

Asta e doar parerea ta mai astept sa vad ce zic si alti care nu sunt doar cu dumnezeu.

| Gizăz a răspuns (pentru teo77):

Ce Dumnezeu mă?! TU ai înţeles măcar ce-am scris? Iar Teoria Evoluţiei e un adevăr ştiinţific, nu e vorba de părere. Nu există păreri aici. Orice ţi-ar răspunde altfel altcineva e fals.

| Felys a răspuns (pentru teo77):

Absolut corect ce ti-a scris Gizăz, si el este ateu, cel putin asa am perceput eu, aceeasi parere o am si eu despre evlutia omului iar despre extraterestrii cred ca sunt doar niste observatori, nu prea cred ca s-au implicat in vreun fel in evolutia terestra

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

Ooo, te-a facut Crestinopat.
teo77 1-0 Gizaz
Joaca dur Teo.

| Gizăz a răspuns (pentru RaduTN):

Eu înţeleg că mi-a văzut poza şi nu s-a uitat atent la ea, dar nu pricep prin ce procedeu logic a dedus el din ce i-am spus că aş avea vreo vagă legătură cu ceva creştineşte. laughing De fapt eu nu înţeleg modul de gândire la juma de site. Nu-s în stare să lege o premisă de-o concluzie. Şi nu toţi creştinii sunt "creştinopaţi". Doar o parte din ei. laughing Deşi pe site-ul ăsta a tunat şi i-a adunat.

| RaduTN a răspuns (pentru Gizăz):

Teo77 1-1 Gizaz.
Scorul e strans rolling on the floor

Astia-s oameni cu creierul spalat de Antena 3 si Victoras.
Nu ai ce sa le faci, obisnuieste-te cu ideea ca nu toti sunt ca tine si ca nu ai ce sa le faci.

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform teoriei evolutioniste vietuitoarele au evoluat pe parcursul a sute de milioane de ani de la forme simple unicelulare la forme tot mai complexe pluricelulare, de la nevertebrate la vertebrate s.a.m.d..Pe scara evolutiva in urma cu cca 6 milioanede ani au aparut primii hominizi care sunt o ramura desprinsa din grupul de maimute antropoide.Scheletele descoperite pana in prezent ilustreaza cat se poate de clar cresterea continua a capacitatii craniene precum si cresterea in inaltime si trecerea progresiva la mersul biped. Evolutia s-a facut prin selectie naturala nicidecum prin ajutor primit de la forme de viata extraterestra, proces continuat si in zilele noastre.

| Mădă0611 a răspuns:

Da, n-ai vazut Escape from planet Earth?

| OoBunnyoO a răspuns:

De fapt, initial am evoluat cu ajutorul unor celule extraterestre. Insa, nu face confuzie cu extraterestii.
Teoria este ca dinozaurii au disparut din cauza unor ploi de meteoriti (aceasta fiind o parte a povestii), iar dupa ce dinozaurii au disparut si in urma meteoritilor care au ajuns pe Pamant, o celula gasita pe Pamant a reactionat cu o celula extraterestra, lasata in urma meteoritilor. Acea celula s-a dezvoltat si s-a dezvoltat pe parcursul a milioane de ani, pana a ajuns un organism suficient de mare care sa fie considerat un stramos comun pentru noi si pentru maimute. Din acel stramos am evoluat noi.
Cam asta ar fi povestea pe scurt si ideea cu "partile extraterseste" (sau cel putin una dintre teorii). Microorganismale extraterestre sunt singurele "parti extraterestre" din teoria evolutiei.
Faptul ca unii oameni sustin ca am fost adusi sau ajutati de niste omuleti verzi pe Pamant este complet SF.

| RaduTN a răspuns:

Asa e, true story.
Oamenii au evoluat din maimute, au venit extraterestrii pe pamant, au facut cateva operatii estetice unor maimute, si aratau ca niste oameni, si asa au aparut primii oameni.

rolling on the floor Esti tare credul daca ai inceput sa crezi in extraterestrii. Nimeni de pe glob nu stie cum au aparut oamenii, eu unul nu stiu ce sa mai cred. As alege sa cred ca au fost facuti, nu evoluati.

| MagicOneT a răspuns:

Oamenii sunt creatia lui Dumnezeu.

| teo77 explică (pentru MagicOneT):

Aolo mai lasati-ma cu religia voastra daca voiam sa aud raspunsuri despre dumnezeu ma duceam la bunica.