| YamahaRaptor a întrebat:

Vreau multe detalii despre profilul,, Turism Si Alimentatie" dau fundita.

2 răspunsuri:
| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Pe clasa a 9-a(presupun ca asta te intereseaza)vei studia materiile obisnuite si pe langa ele se mai studiaza si cateva module specifice.La parte de turism se studiaza organizarea unitatilor de alimentatie si turism iar la partea de alimentatie se studiaza bazele restauratiei care include proprietatile alimentelor si partea de servire(mise-en-place).Mai este si modulul igiena si securitatea muncii si se face si practica 3 saptamini pe an. Sper ca te-am ajutat.Pa.

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

La inceputul clasei a 11-a se poate continua pe una dintre aceste 3 optiuni:tehnician in turism,tehnician in gastronomie(bucatar) si banqueting (organizarea nuntilor, botezelor, diferitelor petreceri etc).