| Bishop a întrebat:

Vreau sa fiu organizator de evenimente, in principiu sa merg pe genul meu de mod de viata, evenimente de cultura urbana, street art, sporturi de strada, concerte, in fine asta nu conteaza. Eu nu prea stiu ce facultate si ce specializare ar trebui sa urmez, managment, relatii publice/de comunicare? Sau? Asta ar fi un job de PR? Si in concluzie unde ar trebui sa merg? Multumesc

6 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Facultatea de Comunicare şi Relaţii Publice se potriveşte cel mai bine cu ceea ce vrei tu să faci. E o facultate frumoasă, pe care o faci cu plăcere dacă te atrage acest domeniu.
Management-ul e mai mult pentru viitorii antreprenori, nu prea are treabă cu organizarea de evenimente.

| trolololo a răspuns:

Vrei sa fii șomer.

1. Facultatea de medicina/farmacie
2. Facultatea de informatica/automatica.
3. Facultatea de inginerie.

Sunt cele mai bune domenii. Foarte bine plătite și de viitor.

| Bishop explică (pentru trolololo):

Si hai sa ne facem toti doctori si ingineri. Nu tuturor li se potrivesc meseriile astea. Nu poti da la ceva cu care esti total paralel si nu-ti place.

| trolololo a răspuns (pentru Bishop):

Asta e vrajeala. Daca ai vointa vei putea. Daca nu... ramai somer.

| Bishop explică (pentru trolololo):

Nu e nici o vrajeala. Ce vointa daca nu imi place? Nu ai de ce sa faci ceva care nu iti place, si daca o faci o faci din prostie, din obligatie sau cu scarba. Si nu esti fericit. Or fii ele bine platite da' nu-s pentru toata lumea frate

| Ralushikaralushikamika a răspuns:

Relatii publice/de comunicare ar fi bine.Si management e o solutie pentru cei care vor sa intreprinda o afacere, sa organizeze chestii.Este o facultate ''Stiinte ale comunicarii''. Si asta poate fi o solutie.Cam astea ar fi. Poti alege.