| QUM a întrebat:

Vreau sa ma pregatesc mai bine pentru olimpiada judeteana de matematica (clasa a XI a).
Stiti site-uri cu exercitii de o dificultate mai mare explicate sau orice altceva ce m-ar putea ajuta sa ma pregatesc mai bine? big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să rezolvi subiectele date în anii trecuţi - vezi subiectele la linkul :
http://www.olimpiade.ro/disciplina/matematica

Toate cele bune.

| QUM explică (pentru bursuc001):

Pai asta a fost si singura mea varianta, dar cand ma uit la rezolvari vad 1 rand sau 2, care nu prea ma ajuta cu nimic..."observam ca bla-bla, din asta rezulta bla-bla-bla" si atat..nu inteleg nimic laughing voiam ceva mai explicit..ca asa e greu sa iti dai seama cum au gandit ei exercitiul :/

| bursuc001 a răspuns (pentru QUM):

Mda, din păcate, NU sunt rezolvări complete : este mai mult un Barem cu nişte indicaţii şi rezultatele finale sad

| QUM explică (pentru bursuc001):

Da sad si profesorul nici macar nu ne pregateste cu nimic...

| bursuc001 a răspuns (pentru QUM):

Regretabil faptul că sunt şi astfel de profesori sad
Ar trebui să fie mândrii că au elevi buni, care participă la olimpiade şi să se străduiască să vă ajute!