Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu ce trebuie sa fac pentru a nu a mai face religia la scoala(acte, proceduri)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista 2 situatii diferite:
-Nu ai depus tu sau parintii cerere, la inceputul anului scolar, pentru a face religie. In acest caz nu vei face religie si nu trebuie sa faci nimic.
-S-a depus cererea pentru religie. Pentru a nu o mai face trebuie ca tu, impreuna cu parintii, sa depui o alta cerere, in sensul ca nu mai vrei sa o faci.
Cererea trebuie semnata de tine si de parinti, dar numai daca esti minor. Daca esti major cererea se semneaza numai de tine.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......dau-funda/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut nimic, conform legii religia o fac doar cei care au depus o cerere expres pentru asa ceva. Daca tu nu ai depus cererea nu faci religia.

| CezaraEM a răspuns:

In primul rand, de ce nu vrei sa faci religia? E materie, cum sa zic, care te linistete, te faci sa te simti aproape de Dumnezeu! Nu stiu cum sa zic.
Mie mi-a placut sa fac religie. Vorbeam cu profesorii despre diverse chestii interesante!
E o materie frumoasa!

| anonim_4396 explică (pentru CezaraEM):

Sunt deist, nu cred in Dumenzeul crestin, sau al oricarui cult.

| CezaraEM a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaaaaaaaa, am inteles acum!

| nINA2000 a răspuns:

Spui că crezi în altă credință.