| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un sfat important din partea voastra.
Sunt in clasa a 12a si ca sa intru in bac trebuie sa trec la toate materiile, dar profesoara de mate stiu sigur ca nu ma trece pentru ca nu imi iese media.
As vrea sa ma mut la alt liceu in ultimul semestru in speranta ca profesoara de acolo e mai buna si am vazut tipurile de teze care le da plus ca nu are cereri atat de mari adica pune note bune pe exercitii usoare.
Deocamdata fac pregatire la matematica si incep sa ma ridic. Ideea mea ar fi ca daca intru in bac cel putin sa iau la romana si la biologie si daca nu iau la mate dau in toamna si pana atunci mai fac si pregatire toata vara.
Dar daca raman la scoala mea si intru in bac in toamna si va fi mai greu cu 3 materii.
Scoala actuala are profil de Estetica corpului omenesc, dar nu ma pricep la nicio munca ce are legatura cu profilul, iar profilul la care vreau sa ma mut e de AutoCAD.

Deci sa ma mut la noua scoala sau nu?
multumesc de sfaturi si o seara placuta va urez

5 răspunsuri:
| WalterWhite a răspuns:

Pai daca nu ai cum sa treci du-te la cealalta scoala. Si eu vreau sa ma mut in alta clasa pentru ca profa nu ma suporta laughing

| wolder a răspuns (pentru WalterWhite):

Macar exista o sansa sa trec

| WalterWhite a răspuns (pentru wolder):

Pai daca dincolo ai o sansa de ce sa nu inceri? Tu stii dar eu zic sa te muti daca profa iti face viata grea si nu te pricepi la munca pe profilul respectiv. Succes

| wolder a răspuns (pentru WalterWhite):

Ai dreptate
merci de sfat

| miuuuuxd a răspuns:

Eu zic sa te transferi, macar ai sanse sa treci si sa dai bacul. Mult succes!