| GulDan a întrebat:

Ziceti-mi si mie o modalitate de a invata toate tariile si capitalele din Europa.

Răspuns Câştigător
| Anonim646410 a răspuns:

Pai nu va fi asa greu. Pe marea majoritate e imposibil sa nu le stii de la tv etc. Citeste-le de cateva ori, incearca sa rogi pe cineva sa te asculte din ele sau testeaza-te tu singur cu o foaie si un pix. Dupa ce le stii pe de rost, ia o harta administrativa a Europei si incearca sa memorezi localizarea tarilor si a capitalelor. Te va ajuta! Bafta in continuare!

6 răspunsuri:
| GaByScream a răspuns:

Cumpara un atlas geografic si uitate pe el pana memorezi fiecare tara si capitala

| OnuOnulică a răspuns:

Ai copiat ce a zis baiatul acela din fata.
Nici macar nu stii despre ce e vorba.

| sublime89 a răspuns:

Singura modalitate e sa te uiti foarte mult pe harta. Asa de mult sa te uiti incat sa ai harta in cap si sa asociezi fiecare tara cu orasul capitala.

| товарищ a răspuns:

Te uiti la Hetalia si le inveti ca pe apa.

| crisss27 a răspuns:

Eu am invatat folosind Setera. Este un program pe calculator in care trebuie sa dai click pe harta pe tara care ti se spune. Este foarte interesant.

| Diana_Diana_1999 a răspuns:

Eu zic sa le iei in ordine alfabetica, asa le retii mai binewinking