| Anonim2724 a întrebat:

1.cum ii pot convinge pe ai mei sa mi ia o placa de par?
2.stiti cumva cateva metode de indreptat parul fara placa, fara tratament cu keratina, fara perie electrica?
3.cum pot fi in centrul atenției mai mult SI de familie,și de prieteni, și de cumnat, și de cumnată?
Va rog ajutati-ma dau funda❤️❤️❤️

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

1.Nu-i nimic santos la placa de par, aceea doar arede paurl de aceea fetele destepte au renuntat de mult la ea.

2. Moda cu indreptatul parului a trecut de mai bine de 1 an, fiindca parul arata extremd e urat si ne-natural, acum fiind la moda sa-l porti cand mai natural posibil.

3. Invatand la scoala numai de 9 si 10 ajungi "centrul atentiei" atat la scoala, acasa cat si in familie, la cumnati si rude, ca toti vor fi impresionati de tine.

| dullcat a răspuns:

De obicei parintii mai apleaca urechea la doleantele copilului daca acesta ia note bune la scoala si asa mai departe.Tu cum stai cu situatia scolara?

Nu ai specificat ce tip de par ai.De exemplu la mine se aseaza mai drept cand imi fac masti cu ou, care contin proteina, eu avand parul lung, usor buclat la capete.

In centrul atentiei poti astepta sa ajungi in functie de cum decurge interactiunea sau te bagi tu ca musca in lapte, ceea ce nu iti recomand.laughing Cand vei avea ceva interesant de povestit despre tine, care sa le capteze atentia, oamenii se vor opri si te vor asculta, vei fi in centrul atentiei.

| Issadoria a răspuns:

Caută pe YouTube „Tessa Peay". Ea își face părul drept fără nimic chimic sau căldură. Ideea este să respecți niște pași și o rutină a părului.
- îl speli de două ori
- îl lași să se usuce 80%
- îl usuci cu feon-ul cu capul în jos și îl piepteni cu o perie curată
- dormi cu părul prins, cu cască de dormit satinată etc.
- tipa în video arată cum sta cu părul noaptea și dimineața îl are drept

E nașpa să-ți faci părul cu placa, mai ales dacă ai firul subțire.
Dacă ai părul creț totuși ayaye, n-ai cum să-l îndrepți fără placă.

Asta cu centrul atenției... E complexă. Cea mai importantă lecție care ți-o dă viața e să ai încredere în tine și să te iubești. Câtă vreme nu te iubești pe tine o să ceri validare de la alții, câtă vreme te iubești pe tine nu te mai interesează atât de mult să fii the diva in the room. Dar așa pe scurt, cu cine poți vorbi deschis despre cum te simți, spune-le în față. „Mi-ar plăcea să mergem la un film, mi-ar plăcea să ieșim la un suc." și să socializezi, să fii deschisă, să identifici pasiuni comune etc etc.