| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am placut pe cineva foarte mult. A fost prima mea dragoste si la fel si in cazul lui. Eram doar niste copii pe-atunci, nu stiam noi bine ce e dragostea. Din pacate totul s-a terminat dintr-un motiv pe care nu-l stiu. dar care stiu ca l-a facut sa sufere. Au trecut 2 ani jumate de atunci si nu mai pot place pe nimeni asa cum l-am placut pe el. Este ca o piatra pe inima de care nu stiu cum sa scap. Nu stiu bine nici ce simt pentru el, dragoste sau dispret. Am incercat sa imi propun sa plac si alti baieti... dar degeaba. El s-a schimbat foarte mult de atunci, a devenit mai dur cu ceilalti (cred ca de fatada, pentru a nu arata cat a suferit), dar in interior a ramas aceeasi persoana. Asta stiu sigur. De atunci nu a mai placut pe nimeni. Si-a facut probabil o impresie gresita despre mine si astfel si de fete in general. Asta cred, sau cel putin asa mi se pare. Cred ca mai simte ceva pentru mine, dar din orgoliu nu cred ca ar recunoaste. Sau poate...cine stie.
Suntem colegi si peste un an acesta va trebui sa plece din tara cu familia. Nu cred ca il voi mai vedea vreodata. Dar as vrea sa clarificam situatia. Nu pot trai in felul acesta pentru ca vesnic ma voi gandi la el...
Ce sa fac? Va rog mult ajutati-ma. Este o problema cu care ma confrunt in fiecare zi!

7 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Nu inteleg cine a avut initiativa despartirii. De ce asa de greu sa incerci sa ai inca o discutie cu el?

| Jupiter a răspuns:

Cu noi sigur n-o sa clarifici situatia.

| antonius74 a răspuns:

Cred ca stii raspunsul, dar vrei sa-l eviti si sa cauti cai alternative. totusi, te anunt: mai bine du-te si incearca sa-i vorbesti. daca nu o vei face, vei trai toata viata cu aceasta piatra pe inima si nu o sa mai scapi niciodata de ea. nu exista niciun motiv destul de intemeiat sa nu mergi si sa discuti cu el, asa ca fa-o!

| ela84 a răspuns:

Ceea ce nu inteleg, de ce este suparat pe u? cunosti motivul? Daca nu ia si clarifik situatia cu el, invita-l o data la o cafea, un suc, insista pana va accepta si arata_i ca esti o persoana matura capabila sa infrunte o situatie nu asa cum o face el, preia tu initiativa, vorbestei deschis de ceea ce gandesti si de ceea ce simti; nu trebuie sa ascunzi nimic din ceea ce neai povestit noua, zii si lui ce simti pentru el si ceea ce te nelinistete.ai zis ca are un suflet bun, deci sigur te va intelege si veti clarifik impreuna situatia; pup si succes!

| Bebitza_3599 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el...cum ai spus si tu trebuie sa clarificati situatiasad nu am inteles prea bine ce s-a intamplat intre voiworried cine a gresit si cine a suferitsad in fnsad important e ca el va pleca si cum ai zis cu siguranta nu il mai vei revedea prea curandsad dar macar simpli amici sa ramanetithinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

The first cut is the deepest.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau si un link, dar daca nu stii engleza ai nevoie de un translator. Ti-l recomand pe HepHap. http://www.youtube.com/watch?v=vvRer1tRWOQ