| Mayar a întrebat:

Ai fost o fiica buna?/un fiu bun?
Ce regreti?
Ai fi in stare sa iti ceri acum iertare in fata parintilor pentru cate probleme le.ai facut,sa ii imbratisezi si sa le spui ca ii iubesti?

Daca raspunzi cu nu - de ce nu? Ei tin la tine in modul lor, insa nu primesc nici macar o imbratisare?

23 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da. Nimic. Nu am de ce sa imi cer scuze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am fost un copil cuminte si ascultator, nu cred ca se impun scuze pentru ceva anume. Acu mai la batranete mai ies din sfaturile lor, dar sunt singurul responsabil de consecinte

| neutrino a răspuns:

In afara de boacanele nelipsite copilariei am avut grija sa nu-mi supar parintii, si sa fie mandri de mine. Nu le spun zilnic, dar le spun des ca-i iubesc, chiar daca ei stiu acest lucru.

| Doub a răspuns:

Probabil.

"Ce regreti?"- Nu regret nimic, cred.thinking

"Ai fi in stare sa iti ceri acum iertare in fata parintilor pentru cate probleme le.ai facut, sa ii imbratisezi si sa le spui ca ii iubesti?"- Normal. Ei ştiu cât de mult îi iubesc, sper...

| Lawliet14 a răspuns:

DA, NORMAL! Parintii nostri sunt cei mai buni din lume, greselile lor fata de noi au fost minore daca au existat. La randul nostru am facut la fel, am gresit fata de ei.

Nu stiu daca iertare, dar le-am spus de multe ori ca-mi pare rau si as fi vrut sa progresez perfect.

Imbratisare le-as da in fiecare zi dar parca ma privesc altcumva in clipa de fata. laughing Mai ales ca sunt de gen masculin si am o varsta mai mare acum.

Dar tu? Ai fi in stare sa ma imbratisezi pe mine? laughing Free hug daca tot oferi atat de multa dragoste! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am pentru ce sa imi cer scuze, am fost copil model, premiant, muncitor si ambitios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problemele pe care le-am creat parintilor si le-au creat singuri, in momentul in care s-au hotarat sa ma aiba. Gresesti, platesti. Ei trebuie sa-mi ceara mie scuze pentru ca m-au adus pe lume fara sa imi ceara acordul si pentru ca nu mi-au putut oferi tot ce mi-am dorit. Nu le datorez nimic, ei imi sunt datori vanduti. Fiecare lacrima, fiecare dezamagire si fiecare durere pe care am simtit-o pe parcursul vietii are la baza decizia lor de a ma aduce printre muritori, prin urmare, ei poarta cea mai mare parte din vina. Cand aduci un copil pe lume nu ii faci cadou viata, ci moartea.

Dar ii pot imbratisa si le pot spune ca ii iubesc, asa cum si ei fac asta la randul lor.

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Un raspuns tipic de copil razgaiat. Nu esti o planta, si tu ai creier si constiinta. Totul depinde de tine, nu de altii. Tu raspunzi de actiunile tale, nu iti csuti scuze aruncand pe altii vina

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Nu arunc vina pe nimeni, doar ti-am oferit o alta perspectiva de a privi lucrurile din care tu nu ai inteles absolut nimic. Eu nu vorbeam de actiuni, viata nu are la baza deciziile tale, ci propria ordine. Alegerile tale doar contureaza viitorul, dar asupra a ce urmeaza sa se intample cu adevarat nu ai nici o putere. "Totul depinde de tine" se aplica doar in cartile de povesti, spune-i asta unui copil cu leucemie, unui soldat ce moare in razboi sau victimei unui accident rutier. De tine depinde doar sa accepti iluzia ca detii controlul sau sa privesti realitatea cruda in fata, atat.

Un raspuns tipic de om care vorbeste inainte sa gandeasca, te pup!

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

De tine depinde tot. Tu alegi daca vrei sa ramai dobitoc, sau sa te remarci si sa ai un viitor stralucit. Nu te controleaza sau posedeaza nimeni. E pacat ca tu te ghidezi numai dupa stele cu noroc si prigoniri de soarte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayar):

Sper ca viata sa nu iti dovedeasca niciodata cat de mult te inseli happy.

| Mayar explică (pentru anonim_4396):

Pana acum mi-a dovedit exact contrariul conceptiei cum ca m-as insela in acea privinta happy
Trebuie doar sa ai un orizont mai larg.

| NegruAlb a răspuns:

Eu consider ca am fost un copil bun. Regret doar, ca poate nu i-am ajutat mai mult cand aveau nevoie, dar asta s-a schimbat happy. De imbratisat ii imbratisez in fiecare zi, dar e un gest normal indiferent de varsta.

| Mayar explică (pentru NegruAlb):

Frumos ca ii imbratisezi si le arati afectiune. Sa iti traiasca!winking

| NegruAlb a răspuns (pentru Mayar):

Multumesc, asemenea!

| LaurNebunu a răspuns:

Nu are importanta, ei o sa dispara sau nu o sa mai aiba putere uite eu de exemplu nu an fost niciodata comandat sau pedepsit si toate de genul asta pentru ca nu accept lucruri care imi fac rau si care stiu ca nu rezolva nimic.
Deci scuzele nu s bune de nimic iar ca i iubesti poti zice dar nu poti simti mereu si nimic nu s ar schimba

| Thesinger1 a răspuns (pentru LaurNebunu):

Scuze ca spun, dar poate ca din cauza gandirii tale ti-ai pus numele de "LaurNebunu", asa cum te declari, si poate ca tot din cauza ca nu stii sa-ti apreciezi parintii ai o parere asa de "sumbra" despre o actiune simpla- a-ti cere iertare sau a-ti imbratisa parintii.

| Mayar explică (pentru Thesinger1):

Vad aici in sfarsit un om sensibil care nu ar considera absurd sa isi imbratiseze parintii, ci sa injure. nu gresesti niciodata daca oferi dragoste, gresesti daca nu o faci. Ma bucur ca tu realizezi acest lucru. Iti urez sa ai o viata frumoasa si fericita

| Thesinger1 a răspuns (pentru Mayar):

Multumesc,la fel.

| LaurNebunu a răspuns:

Eu chiar daca am facut vreo gteseala am zis de ce am facut sau am facut sa inteleaga tot si n am mintit niciodata

| BlackDice a răspuns:

Nu am fost cuminte si nici nu le voi spune ceva, ma stiu foarte bine deci nu trebuie sa le spun si plus de asta singurul lucru reprosabil a fost ca mi-a dat viata mama

| Mayar explică (pentru BlackDice):

Nu e vina ei ca te.a nascut. Tu esti propriul tau stapan si responsabil de viata ta, de alegerile de a spune da sau invers in fiecare moment al vietii tale. Nu te scuza ca e vina altuia. Tu raspunzi de tine. Tu esti capabil sa te schimbi sau nu

| princess004 a răspuns:

Sunt constienta ca nu sunt o fiica model, care probabil si-o doreste orice parinte. Sunt prea orgolioasa pentru a-mi cere iertare desi stiu ca voi regreta la un moment dat, dar...