| Andreiu68 a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Salut! Am 16 ani si vreau sa imi cumpar un subwoofer din banii mei proprii la 300lei, iar eu am 200momentan.Acum ceva timp a fost ziua mea si fratele meu de 8ani a zis ca imi da cadou 100lei si s-a dus la taicamiu ca sa ii ceara(banii lui is la taicamiu si nu stie unde-s)si dupa a venit taicamiu la mine nervos si mi-a zis :-Ce faci cu banii,te duci afara sa ii cheltui? Du-te la munca si atunci cand o sa ai banii tai faci ce vrei si dupa a mai zis:Ce vrei sa iti mai cumperi cu banii aia? Si dupa a zis :nu iti mai cumperi nimic,iti ajunge! Nu i-am mai zis ca vreau sa imi iau subwoofer stiind ca iar tipa si oricum nu e de acord. Taicamiu nu e de acord cu nimic:sa ma rad pe fata(mustata,barba,perciuni)-am o mustata mare si e urata!,sa nu beau nimic alcoolic,sa nu mananc din aia fastfood,sa nu chiulesc la scoala (is de acord cu asta), sa nu stau cu golanii, sa nu stau cu baietii gen 4-5ani mai mare decat mine.Sa intru acum gen ca e noapte un pic afara la 10 fara 10 max sa vin in casa-prietenii de 15-16-17 stau 10jum 11 si eu plec primul din grup.Si daca vreau sa ies in oras cu prietenii ma intreaba unde ma duc? cu cine? Cat stau, iti ajung banii (10lei si cu atatia imi iau o saorma)daca era 20-25 atat, avand in vedere ca ies in oras 1data la 2-3saptamani.Nici nu stiu sa ii mai zic de subwooofer daca ma lasa sau nu sa il iau? Ce sa fac? Parere despre tatal meu! am 16ani si nu ma lasa sa fac mai nimic sad Avand in vedere ca am prieteni de 15ani si aia fac ce vreau ei-nu fac prostii Fundaaa

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru tine, tatal tau este si trebuie sa ramana cel mai minunat om, indiferent daca iti plac sau nu deciziile sale. Asta nu inseamna ca nu poti vorbi cu el despre dorintele tale, dar trebuie sa accepti deciziile sale finale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii exact ce inseamna un subwoofer?
Vrei la banii care-i ai, fara carcasa ori cu carcasa?

Ai statie pentru el?
de cati ohmi sa fie acel subwoofer?

| Denly a răspuns:

Ia si te informeaza de un subwoofer sau sistem audio, ce vrei tu. Apoi care rezoneaza cu banii pe care ii ai ia si ti-l cumpara ca asa stai mult si bine asteptand. Cand sunt banii tai nu ar trebui sa iti ceara cont, chiar daca e tatal tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denly):

Ia*

| Ionela1992 a răspuns:

Http://www.fanslave.net/ref.php?ref=1362900 buna daca vrei sa faci banii intra pe linkul de mai sus nu este teapa sau ceva de genul iti faci cont la ei si trebuie doar sa dai likeuri sau sa vizionezi clipuri