| gabulelu93 a întrebat:

Am 19 ani...de 2 ani iubesc o persoana cu care nu prea am avut sanse sa fiu impreuna, ea vroia altceva, ii era frica sa ubeasca cu adevarat. In noiembrie 2011 s-a intamplat ca a ramas insarcinata cu cineva, care nu a vrut sa accepte copilul, iar ea nu a vrut sa faca avort. Am aflat despre asta luna trecuta, cand era deja in luna a 5-a. Acum m-am impacat cu ea si sunt hotarat sa o iau cu copil, pentru mine este o persoana extraordinara...
As vrea sa le spun parintilor de ceea ce vreau sa fac dar nu gasesc un moment in care sa o spun si nu stiu cum vor reactiona. Ce ma sfatuiti sa fac? Astept opinia voastra asupra problemei mele

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Incearca sa le povestesti parintilor tai situatia ca si cum s-ar fi intamplat unui prieten si vezi ce parere au, eventual intreaba-i si pe ei ce parere au, ce ar trebui sa faca prietenul respectiv. oamenii sunt mai ingaduitori cand e vorba de altii de obicei happy si pe urma intreaba-i ce-ar zice daca ai fi tu in acea situatie, si atunci vezi ce poti sa faci cu ei. oricum, situatia a ca din filme, dar poate nu ar trebui sa te grabesti cu casatoria, puteti sta impreuna un timp fara sa va casatoriti, sa vedeti amandoi cum e viata impreuna

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Esti sigur ca asta vrei sa faci? Adica, poate este o persoana extraordinara si ti la ea, dar e cam devreme la 19 ani. Puteti avea o relatie, o poti ajuta cu copilul. Incearca sa nu o lasi sa profite de tine, doar pentru ca doresti sa ii fi alaturi. Spune-le parintilor tai, ca vrei sa ai o relatie cu o fata, explica-le ce calitati are si cat de mult ti la ea si de-abia dupa aceea...ca are si copil.

| mona a răspuns:

Fa ce crezi tu ca e mai bine... daca o iubesti, inseamna ca trebuie sa o accepti asa cu copil cu tot si sa l iubesti ca si cum ar fi al tau

| michael5813 a răspuns:

Practic esti chiar tu un...copil inca! chiar daca ai 19 ani! nu o spun ca sa te simti jignit cumva dar asta e adevarul si ti-o spun din propria-mi experienta! esti prea tanar sa te "inhami" la cresterea unui copil ( care nu e al tau ) si la a-ti oferi dragostea unei femei care zic eu nu te merita iar in viitor cu siguranta te va dezamagi! nu fa aceasta prostie pentru a regreta mai tarziu. imi dau seama ca tu ai un suflet mult prea bun ca sa suferi mai incolo pentru o greseala datorata lipsei de experienta pe care o ai la varsta asta! stiu ca nu e raspunsul pe care l-ai asteptat dar... mai gandeste-te mai sfatuieste-te cu oameni cu mai multa experienta de viata pentru ca eu am senzatia ca tu doar crezi ca o iubesti.

| nameuser a răspuns:

Nu o luaaaaaaaaaaa, mai, ce te-a apucat, i-auzi, o iubeste!

| clawdytza a răspuns:

Hey.Parerea mea e sa le spui cat mai curand, incepe prin a povesti despre relatia ta cu respectiva si spune-le ca o iubesti, ei chiar daca vor fii suparati pe tine o perioada le va trece, iti garantez eu happy numai ca gandeste-te bine inainte de a lua o decizie finala in privinta iubitei tale, daca ea nu a vrut o relatie serioasa si acum ca se afla la greu se agata de tine nu cumva te foloseste? oricum sa fii fericit iti doresc happy