| anonim_4396 a întrebat:

Am 9 ani si credeti ca e normal sa am un iubit acum ca eu am si ori trebuie sa ma despart de el ori sa raman cu el? Cum trebuie sa procedez? Spuntimi voi.

Răspuns Câştigător
| csdeaglecs a răspuns:

In primul rand esti prea micuta pentru treaba asta cu dragostea, trebuie sa iti vezi de scoala, de distractii. poti sa iti faci iubit doar pe la 12-13-14 ani atunci e convenabiltongue

65 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 9 ani? Măi copile, ce este cu tine?
Școala, jocurile, etc. nu îți mai sunt prietene?
Un iubit după 18 ani!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te rog să vorbești în dreptul tău, @forever4you!
Eu am stat la școală, la 9 ani jucam șotronul sau elasticul, nu îmi fugea mintea la băieți!
Și da, am ales să am un prieten mult mai târziu și nu-mi pare rău de decizia luată pentru că am avut alte priorități care să mă ajute să mă integrez în societate! Niciodată nu am pus mare preț pe bărbați.
O noapte liniștită.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna din nou.
Mai nou, avem o fata de 12 ani care a devenit mama, la Spitalul Universitar București!
Nu am nimic cu fetele din ziua de zi dar ele sunt prea credule si naive si pot cadea cu usurinta in capcana traficantilor de persoane, sunt filmate in toalete facand sex oral apoi postate pe net, habar nu au la ce se expun facand asa ceva de la o varsta atat de mica si sa nu uitam ca si educatia primita de acasa cantareste foarte mult.
Fiecare pasare pe limba ei piere si totusi un astfel de "apogeu" poate fi taiat chiar de la radacina.
Nu sunt impotriva unui prieten dar atunci cand trebuie, nu la concurenta, @forever4you.
Pa, pa.

| forever4you a răspuns:

Ce cauti pe TPU?straight faceEu la varsta ta nu stiam ce-i ala iubit, dar la noua ani nici nu-l poti numi "iubit"ci "prieten"intr-o relatie trebuie sa dai dovada de maturitate, mama ta stie ce faci tu la varsta asta, nici nu stiti ce-i aia iubire, mai lasa prosteala si apucate de invat ca vei avea timp de "iubit"winking

| forever4you a răspuns:

Anutza draga serios esti in clasa a III-a moooama da ce mare estistraight facevorbesc serios, tu daca vrei poti sa ai si la varsta asta ca doar nimeni nu te impiedica dar gandeste-te ca din asa zisele sentimentele o sa ajungi sa fii ranita si sa suferii asa ca iti spun ca este mai convenabil peste vreo 5 aniwinkingNustiu ce este in capul celor mici de ai copia pe cei maristraight face

@Legiuitoarea sa fim seriosii, nici tu creca nu ai avut dupa 18 aniwinkingUnii isi incep viata sexuala de la 14 ani in sus si tu vre-i sa avem iubiti/iubite dupa 18... da cand or` zbura porcii

| forever4you a răspuns:

@Legiuitoarea fiecare cu parerea lui! Nu am spus ca ceea ce iai spus tu este gresit, sau ca ceea ce faci tu nu este corect, dimpotriva asa ar trebui sa procedeze fiecare adolescent dar nu-ti da-i seama ca in ziua de azi nu toti mai fac asa, de rare ori vezi fete ca tinewinkingNu ti-am spus-o in nume de raukiss

| ioana1704 a răspuns:

In primul rand se scrie spuneti-mi. nu e mormal, esti prea mica. e o prietenie ca la copiii de gradinita.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Oameni eu nu cred ca e ceva serios intre ei 2 nici macar nu cred ca sau sarutat.Vad la tv cum zic astia mici ca colegul de la gradinita e iubitul meu si asa si se joaca impreuna sau sunt buni amici laughing
Sunt sigura ca nu a aflat ce inseamna conbinaj si nici nu ii da voie parintii ei.
Esti micuta dar atata timp cat nu va pupati nu va vedeti des si continuati sa va jucati si sa invatati este bine! Continua sa iei Fb la scoala si tu si Razvan.

| GuessWho a răspuns:

Adica tu ai 9 ani si iubit si eu am 15 ani si n-am?laughing
Doamne, adineauri una zice c-a facut-o la 13 ani, acum tu ai iubit la 9 ani.
Esti in clasa 2-a cu siguranta. ce. ti trebuie mai fata iubit, pentru ce?
ca sa. ti faca cinste cu un suc?!
Sau sa spui si tu ca esti de-acum ditai d'nsoara. of, of

| pwp a răspuns:

Eu zic sa lasi ''iubitii'' si sa te joci cu Ken!
ok?

| Bylok a răspuns:

Sicer acum eu am 15 ani si nu am iubit si tu ai 9 si ai...la 12 ani la ce sa ma astept de la tine?
apuca-te de invatat, coboara papusile din pod si lasa dragostea pe mai tarziu!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Creca faci misto de mine!

| belze9but a răspuns:

Spune-i mamei sa iti cumpere o papusa, sa ii faci hainute si fundite, doamneee, iubit la 9 ani?, inainte se numea prieten de joaca :-o

| thevampirediariesfever a răspuns:

Prima oara invata sa citesti si apoi mai vedem...

| Dragotta a răspuns:

Atata timp cat nu te deranjeaza in viata sociala.SI FARA CONTACT SEXUAL. Nu este nicio problema

| Bringthatbass a răspuns:

~ ` Daa ` Nuuui ` nimic `
~ ` Dar stii ` de cee ` nuui ` nimic? `
~ ` Pt caa ` esti micutaa ` si nuuu ` e ceva serios! `
~ ` Atataaa timp caT nu ` faceti alte prostiuare `

~ ` Fundita? `

| Gumitsăă a răspuns:

Hey draga :*

In primul rand ai 9 ani dragutzzaa` pune-te pe invatat. O relatie este frumoasaa` pe la 15-16 ani... Atunci te poti implica cu adevarat ...Deci mai bucura-te de copilariewinking:X:X

| unknown3243 a răspuns:

Nu, nu e bine eu sunt cu 2 ani mai mare ca tine si nici daca miar lustrui o fata pantofii nu as zice da eu in primul rand imi place sa fiu singur mie nu imi arde de iubiti si alte chestii.

| iDangerous a răspuns:

Nu m-as mira ca incurand sa spui ca v-ati si sarutat. Si stii de ce? Pai eu am un var mai mic decat mine care are 7 ani si pana acum s-a sarutat cu doua fete. Bine, nu sarut dintrala frantuzesc -_-" Iar eu care sunt mai mare nu m-am sarutat niciodata si nici n-am avut iubit si nici nu am. Dar tu la 9 ani? Esti cam mica. La 9 ani n-ai cum sa intelegi cu adevarat ce este aceea iubire.

| Cezar a răspuns:

Ai 9 ani sad, nu prea cred ca e bine sa aveti de la varsta asta frageda, mai asteapta si tu 3, 4 ani! Orcum, faci cum doresti, cum iti spune inima!
Succes!

| AnaGrecu a răspuns:

Daca il stiti pe Razvan Gogan el este si e cu mine in clasa!

| AnaGrecu a răspuns:

Eu am acum 9 ani si sunt clasa a III-aE

| AnaGrecu a răspuns:

De ja m-am despartit de el si acum am 10 dada

| AnaGrecu a răspuns:

Da acum m-am si despartit de el! In 10.06. 2011. Ori cum multumesc de raspunsuri! Unele mi-au fost folositoare altele nu.

| AnaGrecu a răspuns:

Acum,dupa un X raspuns, am 11 ani
asa ca mai am un an
si ori cum acum suntem prieteni
au trecut 2 ani in varsta si am trecut si de faza asta!
si asa ca...

| Ochiialbastrii a răspuns:

Mai bine`ti vezi de scoalalaughing

| eDDy a răspuns:

Salut,
Eu la 9 ani vedeam numai Jocuri( Counter-Strike ) si eram fericit de copilarie si ma duceam la sanous, mergeam cu colinda urat capra fiecare la varsta lui.
Am 13 aproape 14 ani si inca nu mi-e rusine ca merg cu capra cu colinda ca merg a sanius asta e soarta si da eu am prietena happy.

| maria_8591 a răspuns:

Nu, nu e normal cred ca esti clasa a 3a, nu? si cred ca el e mai mare ca tine, nu?

| AnaGrecu a răspuns (pentru maria_8591):

E mai mic ca mine

| Ana94 a răspuns:

La 9 ani ai iubit? surprise Doamne fereste, eu la varsta ta inca ma uitam la desene, nu-mi statea minte la asa ceva laughing Si ce relatie poti avea tu la 9 ani? Serios acum, esti prea mica pentru o relatie, ai toate viata inainte sa-ti faci un iubit, nu trebuie sa te grabestiwinking Asteapta si tu pana pe la 14 ani, abia atunci poti incepe sa te uiti dupa baieti dar acum doar traieste-ti copilaria cat mai poti ca pe urma ai sa vrei sa fii din nou copil.Crede-ma ca stiu ce spunwinking Eu la 13-14 ani am inceput sa ma uit dupa baieti deci ai rabdare si tu si traieste-ti copilaria, lasa baietii ca ai timp de eiwinking Ai tot timpul din lume kiss