| paul_5950 a întrebat:

Am cateva intrebari pentru baieti : Daca puteti va rog raspundeti la elebig grin
1. Daca va place de o fata si va incercati sansele cu ea, ii spuneti ca o placeti si o intrebati daca vrea sa fie cu voi iar ea refuza, mai incercati? daca da, dupa cat timp, si de cate ori incercati pana va dati batuti?big grin
2. Ati avut parte de astfel de intamplari, sa va refuze de cateva ori iar pe urma sa accepte? Si daca da, cum au decurs acele relatii?big grin(ca stiti cum se spune, dragoste cu forta nu se prea poate)
Si as mai avea si o intrebare nr 3, care ar fi pentru fete: Vi s-a intamplat sa refuzati baieti care vroiau sa fie cu voi, si dupa aia sa acceptati sa fiti cu ei? De ce i-ati refuzat prima data(si poate si urmatoarelebig grin), si cum a mers relatia dupa ce le-ati acceptat prietenia?
Astept raspunsurile voastre, mersi!

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu unul sunt absolut discret in situatia asta. Daca nu simt la prima tentativa de apropiere un raspuns pozitiv ma retrag. Nu merg la cineva asa aiurea "hai sa fii cu mine" "daca nu vrei te mai intreb peste o saptamana". Sunt gesturi, priviri, lucrurile trebuie sa decurga romantic, nu "hai ba". Daca atractia nu e reciproca, atunci nu se intampla nimic. De obicei sunt in pozitia cealalta, si stiu cum sa procedez incat persoana sa nu se simta prost, daca nu sunt asa modest, cel putin sunt inteligent si delicat.

| Vizitiul a răspuns:

Nu sunt genul de persoana care insista, de la un moment dat dat intervine penibilitatea.
Daca fata mi-a zis nu, eu unul nu mai insist, viata nu se termina la o singura fata.

soothe
| soothe a răspuns:

Nu crezi ca poti sa pui intrebarile pe rand. Cat crezi ca ar trebui sa scrim ca sa fii multumit. Vrei sa faci un eseu?

| Jonathan a răspuns:

Este o expresie de genul "daca tii cu adevarat la cineva lupta pentru aceea persoana" dar in unele cazuri trebuie sa o lasi pe aceea persoana sa faca ce vrea ea si sa fie fericita daca chiar tii foarte mult la ea. Am impresia ca tu ai patit ce ai scris aici si la intrebarea a doua, nu am primit nici un refuz deoarece am stiut cand sa o intreb pe aceea fata daca poate sa fie ceva intre noi.

Daca vrei sa iti dau cateva sfaturi despre cum sa cuceresti unele femei atunci da-mi un Mesaj Privat cu ID-ul tau de YM, mi-ar face placere sa ajut si alti masculi.

| KoWalSky a răspuns:

1. Da, mi s`a intamplat si am incercat cam vreo 2 luni dar nu am reusitlaughing
2. Nu

| paul_5950 explică:

Soothe poti raspunde in cateva cuvinte la intrebari, nu trebuie un raspuns asa lungtongue Cat despre intrebari, sunt unii care incadreaza o singura intrebare intr-un text cam cat asta ce l-am scris eubig grin asa ca nu vad de ce ar fi o problema ca am pus intrebari 3in1 ca cafeaualaughing (este intentionata cacofoniatongue)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paul. vorbele nu fac nu fac doi bani daca nu sunt insotite de simtire.cand scoti o vorba pe gura, trebuie sa fie atat de inteleapta de gandita si de sincera incat sa ti se faca dor de ea dupa ce ai spus-o. ce ai intrebat tu e o labareala, din care nu o sa intelegi nimic. uite; eu am incercat doar o data.intotdeauna.daca a acceptat a doua oara, sau mi-a dat de inteles ca va accepta, deja eram suspicios si ma intrebam; de ce? si 3; de regula nici unul sau una nu se lasa din prima sa nu para slab/a de inger.asta e marea greseala si manipulare totodata.cum a mers prietenia? toate slab.pana la casatorie, care are 20 de ani. e de seama primului mei fiu, mai mare cu 2 ani fata de al doilea fiu si mai mare cu 11 fata de fiica mea.