| MihaiNeicu a întrebat:

Am dat test luni la geografie.dar nu am facut nimic( deci o sa iau 2-3). cum ii voi spune mamei? Nu am facut nimic ca mi-a fost rau in acea ora..imi venea sa vomit, ma durea capul si nu ma puteam concentra.Mama nu ma cearta daca iau o nota mica.. dar se supara, si nu vreau sa o supar. dupa ce ca sunt pararel cu matematica

Răspuns Câştigător
| RIPKarimaWinterLaughingKarima a răspuns:

Atunci cand iti aduce testul cu nota ii spui "uite am luat nota x la geografie" si daca te intreaba ca de ce doar atat, ii explici si ii spui ca data viitoare iei nota mai buna.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i azi si ea va crede ca o pacalesti.

| T0T a răspuns:

Dacă ai avut acest motiv nu are pentru ce să se supere.

| SkyPilot a răspuns:

Ii spui din timp (dinainte de a lua nota) exact ce ne-ai spus noua aici. Ii spui si ca iti pare rau ca o dezamagesti si ca o sa incerci sa iti repari nota proasta invatand mai bine.

| MskDesign a răspuns:

O pregatesti din timp! Este mai rau daca va afla de la altii si nu de la tine.

| Kyılε a răspuns:

Spune-i exact asta : ''Nu am facut nimic ca mi-a fost rau in acea ora..imi venea sa vomit, ma durea capul si nu ma puteam concentra.''
Mai bine stateai si tu acasa, dar faptul-i consumat deja.

| RIPKarimaWinterLaughingKarima a răspuns:

Ea stie ca ai dat testul nu? Cand te intreaba ii spui ca nu te-ai simtit bine si ca nu te puteai concentra cat trebuia. Va intelege sigur.

| MihaiNeicu explică (pentru RIPKarimaWinterLaughingKarima):

Ok. multumesc. funda.

| RIPKarimaWinterLaughingKarima a răspuns (pentru MihaiNeicu):

Atunci cand iti aduce testul cu nota ii spui "uite am luat nota x la geografie" si daca te intreaba ca de ce doar atat, ii explici si ii spui ca data viitoare iei nota mai buna.

| MihaiNeicu explică:

Kylee sau cum te numesti... voiam sa stau acasa, dar nu m a lăsat mama