| anonim_4396 a întrebat:

Am fost batutat de tatal meu, cu bestialitate.Am 19 ani.Ce pot face?

29 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Ia-l in furca

| spaghetty a răspuns (pentru whatevernvm):

Cel mai misto raspuns pe ziua de azi laughing

| whatevernvm a răspuns (pentru spaghetty):

Mulțumesc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din ce cauză te a bătut? Ce ai facut?

| OnuOnulică a răspuns:

Mergi la poliție și depune plângere împotriva tatălui tău.

| minrest a răspuns:

Raspuns in mesaj.

| Sn4k3 a răspuns:

Stai pe TPU laughing. Glumeam, mergi la politie.

| R0R0 a răspuns:

Reclama-l la politie si evita-l. Te poti muta singura sau cu o amica.

| Florentina9210 a răspuns:

Mergi la politie.

| Radu284 a răspuns:

Da detalii. Cum, de ce, ai urme, ai martori, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.
2.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca si la 19 ani inca te mai lasi calcata in picioare... Atunci iti meriti soarta. Tu gresesti ca ii permiti. Si iar gresesti ca locuiesti cu el. Si politia ce crezi ca ii face? Eu cand m-am batut cu fratele mare a fost cat pe ce sa-l omor. Ce crezi ca a facut politia? Un rahat! Politia nu prea se baga in problemele familiale si lasa sa se rezolve in familie. Oricum, atunci fratele a cautat sa ii dau. Si i-am dat. Eventual in cazurile extreme sa intervina politia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti proasta! Fara suparare, dar ai 19 ani. Maturizeaza-te. Comenteaza cu el, nu te lasa, du-te la politie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu reclami la politie, chiar desi a fost un astfel de lucru. E tatal tau, si a facut multe sacrificii pentru tine, indiferent de cum este el. Trebuie sa-l accepti. Eu zic sa stai cat mai departe de el momentan, si sa te feresti din calea lui

| Staind a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa accepte nimic. Asta e un ****.
Stai tu cu un om care te abuzeaza, si ofera-ti scuza ca e "tata".

| MistretulPufos a răspuns:

Da-i un pumn in cap sa ii arati cine e masculul alpha!

| EneCristian a răspuns:

Iti iei o slujba si pleci, gata s-a dus copilaria, munceste si intretine-te( o chirie cu o amica) si asa scapi de bataie sau fa rost de un prieten mai vanjos decat tatal tau cu putin tupeu sa te apere.

| CVane a răspuns:

Ce poti face din ce punct de vedere? Ai 19 ani, il poti reclama la politie daca vrei.

| OanaAlexandra123 a răspuns:

Sa-l reclami

| EaSports a răspuns:

NU ar fi bine sa intreprinzi ceva dur fata de omul care te-a facut, dar daca nu suporti, daca nu intelege acest lucru ca te doare, atunci preda-l organelor de drept.

| Elena_Laura_1996_HZ13 a răspuns:

Faceam pregatire pentru bac, in camera mea.A spus faptul sa ajut in bucatarie, am ajutat.M-am reaintors la teme.M-a lovit cu pumni in cap, nu vad momentan semne.Mama,fratele,sora,vecin martor.

| Elena_Laura_1996_HZ13 a răspuns:

Precizez faptul ca nu este prima data.Maine depun declaratie la politie. Apoi ce se va intampla? Va scapa cu o simpla amenda? Am fost batuta cu bestialitate in cap.

| minrest a răspuns (pentru Elena_Laura_1996_HZ13):

Daca faci plangere, scoate si certificat medico-legal.

| Bogdan_Alex_1997_k2y5 a răspuns:

Il poti bate inapoi

| BnY0 a răspuns:

Reclama-l la politie

| D4rKBad4ss a răspuns:

Dai una peste cap sa zaca jos

| Balan_Ioana_1979 a răspuns:

Sa suni la protectia copilului asta poti sa faci!

| minrest a răspuns (pentru Balan_Ioana_1979):

Tu raspunzi in bataie de joc, este?