| anonim_4396 a întrebat:

Am hotarat sa postez asta pana la urma...
In urma cu cateva zile i-am auzit pe parintii mei ca ar fi vrut sa ma dea la un orfelinat. Ma simt groaznic. sad Nu as fi vrut sa aud asta niciodata. Ei nu au fost capabili sa ma creasca iar eu am trait cu bunicii. Pe langa asta, mi-au cheltuit toti banii de alocatie. Iar acum au spus asta ceea ce ma face sa cred ca nu ma iubesc. Presupun ca nu ma iubesc. sad Oare de ce? Mereu am fost un copil cuminte si am luat note mari la scoala. Eu ii iubesc pe ei dupa tot ce mi-au facut. Chiar ma simt oribil. Sfaturi?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramai la bunici, ei te iubesc destul si dupa ce mor o sa iti lase casa tie. Le zici ce ai auzit si incerci sa ii lamuresti sa iti faca actele proprietatii pe numele tau ca sa nu ramai in strada, o sa fie usor pentru ca vei avea grija de ei

| mgtow a răspuns:

Mie imi zicea maicamea ca ma da la tigani daca nu iau note mari laughing

| Dia007 a răspuns:

Cand eram mai mica (cred ca aveam 13 ani), mi-a spus mama ca nu am fost planuita, ci un accident (de munca laughing ). Am avut mult timp senzatia ca nu sunt dorita, ca pe mine ma plac mai putin decat pe sora mea, ca ce fac nu e bine si altele.
Trebuie sa tii minte un singur lucru: Si oamenii mari spun lucruri traznite. De multe ori ai speranta ca gasesti in ei un sprijin, insa si oamenii mari au problemele lor si au momente de genul ala.
Esti intr-adevar un baiat bun, nu au de ce sa nu te iubeasca, mai ales ca tu ii iubesti atat de mult. Trec ei doar intr-o peioada mai grea, atata tot! Poti fi linistit.
Esti insa destul de mare sa intelegi ca lucrurile pot fi grele in viata. Daca ai tai au ajus sa apeleze la alocatia ta, inseamna ca le este greu cu banii. Fii intelegator pentru moment, pentru la un momnetdat va va fi bine si voua.
Sper sa treci peste asta. Asa cum tu ii superi cateodata, si ei te vor supara pe tine. E cat se poate de normal. Asta va face o familie. Insa la orfelinat nu ajungi, nu cat exista dragoste intre voi si nu cat bunicii sunt acolo, langa tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai? Este trist cind auzi asa ceva din gura părintilor tăi, m ai ales de la părinti, care te asteptai sa te iubească, este dureros ceea ce se intimplă in multe familii cu copii, nu inteleg de ce oamenii fac copii daca nu sunt instare sa i crească? Tu esti fata sau băiat? M ai ai frati sau esti singur/ă la părinti? De unde esti? Mersi mult.

| iwanttodestroytheworld a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt fata, sunt singura la parnti si sunt din orasul Buzau.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru iwanttodestroytheworld):

Din pacate parintii tai si-au cam dat examenul, cel al vietii pe care nu l-au promovat. Te compatimesc si te sfatuiesc la fel ca si Sofer, iubeste-ti bunicii deoarece in acest caz ei iti sunt "parintii" adevarati. Cei de sange nu-si merita calificativul. Iti doresc multa sanatate. si implinirea viselor tale.

| MCRgurl a răspuns (pentru iwanttodestroytheworld):

Coincidenta,si eu sunt din Buzau si am aceeasi problema (in afara de aia cu alocatia)

| iwanttodestroytheworld a răspuns (pentru MCRgurl):

Coincidenta: iubesc MCR.

| MCRgurl a răspuns (pentru iwanttodestroytheworld):

Omfg cate coincidente laughing

| Doub a răspuns:

Hei, poate ai înţeles tu greşit...

| SebiWEEEEEED a răspuns:

Calmeaza-te.Poate ai inteles gresit, si da ai dreptate cu faza cu alocatia, e oribil(sper ca nu pe baututura) dar poti sa apelezi si la prieteni sa te simti mai bine.N-ai de ce sa-ti faci griji. Daca-ti sunt parinti nici nu e vorba sa te dea, dar daca sunt niste necunoscuti poate da.Nici un parinte nu-l lasa inima sa-si lase copilul pentru care a luptat asa mult, la orfelinat.Deci calmeaza-te, totul va fi in regula. P.S. Spune-le bunicilor despre ce vor sa faca daca o sa ajungi la disperare.