| anonim_4396 a întrebat:

Am mereu impresia că voi pierde pe cineva drag, cum scap de acest lucru infricoşător?

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trebuie sa dai macar un minim de detalii. Este vorba de iubita, de un parinte, de un frate? Este prea generala (si vaga) intrebarea, asa cum ai pus-o tu.

| Doub a răspuns:

Pai, asta e adevarul. Imi pare rau, dar la un moment dat se va intampla asta. Resemneaza-te si bucura-te de viata.

| danay72 a răspuns:

Incearca si nu te ingrijora peste masura.Pe situl jw.org sectiunea publicatii- reviste vei putea gasi un articol despre cum sa ne tinem sub control ingrijorarile.

| Dariusuu a răspuns:

Viaţa e foarte imprevizibilă. Odată eşti la calculator odată eşti în cimitir.

Ce contează până la urmă? Toţi murim, nu?

Nu contează că murim, contează dacă ne-am trăit viaţa după placul sufletului nostru.

| Lawliet14 a răspuns:

Frica e de la diavol. Oricum e cum vrea Dumnezeu! Iti recomand ceai de sunatoare, e posibil sa nu-ti dai seama si sa ti se fi declansat o depresie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e doar o impresie. E inevitabil. Trebuie să te pregătești să faci față momentului obișnuindu-te cu ideea.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Bucura-te de prezenta celor dragi si nu iti mai pierde timpul gandindu-te la lucruri fara rost, pe care nu le poti controla. Mai bine gandeste-te la cum sa ii faci fericiti happy

| Innsbruck a răspuns:

Gandeste-te ca toti o sa plecam odata si odata.Moartea nu e atat de ingrozitoare

| eutunoilafilm a răspuns:

Salut.
Si eu am cateodata astfel de impresii.Cateodata am frica ca voi muri eu.
Treaba asta se intampla fiindca nu gandesti pozitiv.
Ca sa incepi sa gandesti pozitiv trebuie sa faci chestii pozitive, amuzante..care te distreaza.
De exemplu uite-te la filme de comedie(mai ales seara), iesi cu prietenii.
Fa ce-ti place.
Sper ca te-am ajutat!