| kuzican a întrebat:

Am o intrebare cam ciudata si stiu ca eu trebuie sa iau aceasta decizie dar totusi simt ca nu fac ce trebuie de aceea as vrea si parerea altor persoane care nu ma cunosc happy. Deci marea mea dilema este cam ceva de genu.acum un an aveam un amic cu care vorbeam despre orice care imi povestea totul despre el si eu despre mine era " cea mai buna prietena a mea" doar ca era un el .cu timpul relatia noastra s-a cam transformat, am intrat la acelasi liceu, am inceput sa stam mai mult timp impreuna si eu m-am indragostit de el, la inceput nu am vrut sa ii zic ca sa nu ii pierd prietenia. Ei bine dupa cateva luni i-am spus totusi si surpriza si el simtea ceva asemanator doar ca era cam timd.am iesit decateva ori si apoi mi-a cerut sa fiu iubita lui. O luna totul a fost perfect ...ne iubeam si nimic nu mai conta apoi totul s-a schimbat, nu mai eram asa apropiati... cauta tot timpul motive de cearta si cu toate ca il iubeam am decis sa ne despartim .simteam ca sta cu mine doar ca sa nu ma raneasca. insa nu a fost chiar asa .cred ca ma iubea si apoine-am departat si mai mult .am decis sa ramanem amici. am mai vb un timp dar nu ca inainte. dupa care nu ne-am mai vb deloc .eu imi vreau amicul inapoi si nu stiu ce sa fac. el acum e la tara si singurul mod de a vb cu el ar fi prin telefon dar ma gandesc ca daca il sun o sa creada ca sunt inca indragostita si ca sunt disperata si il vreau inapoi. dar eu imi vreau doar amicul inapoi. ajutati-ma va rogbig grin

Răspuns Câştigător
| Ralux a răspuns:

Pai trebuie sa ii spui exact ce simti, adica: vreau sa fim din nou amici, nu mai simt nimic pentru tine, vreau sa stergem totul cu buretele(cum a zis si softcristi), si sa fim din nou amici, sa incercam din nou. Daca refuza, nu mai e amicul potrivit pentru tine si asta e

Succes!

17 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Kuzican, esti fata sau baiat? Parerea mea ca nu va mai fi ce a fost.

cami
| cami a răspuns:

Ce? esti gay?

cami
| cami a răspuns:

@buburuzAndreea, ai stat sa descifrezi ce-i scris acolo? eu nu m-am complicat big grin

| elena a răspuns:

Dragostea intre doi baieti se consuma mai cu foc decat intre fata si baiat, iar suferinta datorata rupturii dragostei lor doare mai tare decat normalul. Sfatul meu...lasa totul la voia intamplarii, stiu ca suferi, dar nu ai ce face... poate el nu a vrut sa se desparta de tine, dar cei din familia lui l-au obligat sa se izoleze de tine. Atat pot sa-ti spun...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare... Am aflat dupa ani de zile ca s-a speriat din cauza ca ma intelegeam prea bine cu maica-sa... Doamne cat am ras... O sa revina totul la normal. Incearca sa te apropii din nou de el... Nu te gandi la ce o sa creada daca il suni... Daca chiar crede ca esti indragostita de el, explica-i ca nu-i asa si ca il vrei ca prieten... Incearca sa te comporti cu el ca si cu un prieten si il vei avea ca un prieten. Succes!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sterge-ti amandoi totul cu buretele.
Dar ca la inceput nu v-a mai fi niciodata.

| buburuzAndreea a răspuns:

laughing e fata! A spus "mi-a cerut sa fiu iubita lui".

| Shery a răspuns:

Eu mai demult am luat o hotarare: niciodata sa nu stau cu un prieten bun/coleg... acum ca sunt la liceu, am schimbat-o un pic, am zis ca se poate cu coleg. laughing cert e ca daca stai cu cel mai bun prieten, in cele din urma o sa il pierzi. ramane la alegrea ta, ce preferi: un prieten pe viata sau un iubit care azi e, maine poate nu mai e langa tine... parerea mea :p

| covexrobu a răspuns:

Mai gay nu cred ca esti. Dar iti zic ceva de care ar fi bine sa asculti. Cine te-a inselat odata te va insela si a doua si a 3-a oara.Sau cine ti-a facut rau odata iti va face si a 2-a oara. Asa ca nu iti fa sperante ca o sa fie mai bine. Incearca sa iti cauti pe altcineva care sa iti fie aproape si sa te poti inteleg.Degeaba iti va promite marea cu sare ca dupa 2-3 saptamani va fi la fel ca inainte.

| kuzican explică:

Va multumesc pentru ajutor :*

| kuzican explică:

Off doamne .eu sunt fata iar el e baiat.

| kuzican explică:

Si nu are nici-o treaba familia ..mama lui chiar ma placea big grin

| kuzican explică:

Linda iti multumesc si eu imi dau seama ca nu va mai fi ce a fost dar cred ca aveam nevoie de cineva sa mi-a spuna...mersi

| kuzican explică:

Eu sunt fatabig grin

| kuzican explică:

Si elena de unde ti-a venit ideea ca sunt baiat? am scris mai sus ca mi-a cerut sa fiu iubita lui big grin deci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti gay, din cate imi dau seama.chiar nu pot intelege relatia respectiva. dar daca iubesti cred ca trebuie sa lupti pentru dragostea ta dar nu singur. e rau ca suferi si mie imi pare destul de complicat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna-l...nu face prostia sa nu vb cu el... cel mai bine sa-i spui exact ce simti...mai tarziu vei regreta .stiu eu ce spunwinking
Bafta