Stefan
| Stefan a întrebat:

Am o întrebare, cu care dintre parinti va întelegeti mai bine?

Răspuns Câştigător
| Misterious a răspuns:

Cu tata... pot discuta despre orice.si cand spun orice absolut orice.
Cu mama nu am o relatie foarte apropiata dat fiind faptul ca de cand eram mica a lucrat aiurea.cu un program ce nu ii permitea sa petreaca foarte mult timp alaturi de mine. Tata imi facea toata poftele si acum mi le face si din cauza asta cred ne-am apropiat mai mult...nu spun ca nu o iubesc pe mama, doamne fereste, dar tata e altfel si tin sa precizez ca are undeva aproape de 50 de ani happy, si mama e mai tanara cu mult...

34 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cu mama, cu tata relatia e "in lucru".

| Flav a răspuns:

Tata e mai ''modern'', ma intelege mai bine fiindca a fost si el baiat ca si mine. Insa, pentru mine, amandoi imi sunt egali si-i iubesc si respect la fel de mult.

mlm
| mlm a răspuns:

Cu ambii cand erau, dar acum ma inteleg foarte bine cu mama mea. Iar la mine fiicamea se intelege cu amandoi iar fiul meu se intelege mai bine cu mine.

luciana
| luciana a răspuns:

Am un tata batran si in carucior, dar care mai judeca, insaa mama a murit demult, cand gemenele mele aveau doar 4 ani...; mama e doar una si nu o poti inlocui nicidata. Cu drag, Lucien

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cu mama. Evident. Insa a trebuit sa o educ sa ajungem aici. Si ea pe mine, dar dupa o varsta am ridicat drepturi de fiica: asa ca azi ea asculta la mine, eu la ea si, uite asa, barfa-i gata!

| Artemiss a răspuns:

Cu amandoi...sunt parinti dar si prieteni.Chiar daca parintii sunt divortati si stau cu mama... tata mereu a fost alaturi de noi.Am parinti minunati...si nu pot sa ii urasc pentru ce a fost chiar daca nu voi uita niciodata...

| SweetCandy a răspuns:

Cu mamahappy

| Silvia a răspuns:

Cu mamalove struck
Tata de abia astept sa plece de acasa ca nu ma lasa sa dau muzica tarelaughingbig grin

| Criiss16 a răspuns:

Cu mama. dar nici cu tata nu ma inteleg rauhappy.

| inna a răspuns:

Sincer nu m-am ganditi niciodata la asta.cu cine ma inteleg mai bine, depinde astazi mama, maine tata...laughing. Cu mama pot sa discut multe probleme, insa tata ma rasfata mai mult.

| Kyky a răspuns:

Mai nou cu mama... incepe sa ma inteleaga mai bine, pe cand tata, parca o ia razna si nu mai pricepe nimic din ce zic/vreau/simt/cred...

| Rizer a răspuns:

Cu mama ca tata e dus de mult(cu pluta). Nu cu tata ma inteleg doar cand vrea el si cand vb frumos cu el, ca daca ia-m raspuns si am bociferat la el gata sare in sus!

| Diva a răspuns:

Cu tati

| Encore a răspuns:

Cu niciunul, sa zic un pic cu mama.

| crisS a răspuns:

Mama

| viki a răspuns:

Cu mama.Cu tata nu am ce sa vorbesc, doar sa-i cer bani.big grin

| Nastia a răspuns:

Cu mama.

| faranume a răspuns:

Stiu. e cam ciudat cu tata ma inteleg mai bine decat cu mamalaughing
SH mai e un lucru... tata m-a vzt cu iubitul mew si nu aveam voie sa ies cu el si nu m-a certat dar mama daca afla is moartastraight face

| mikella a răspuns:

Nu ma inteleg cu nici unul pentru ca nu ma inteleg.

| ubitzika a răspuns:

Ku sora mealaughing glumeam depinde mai mult cu mama.tongue

| eu_3271 a răspuns:

Cu amandoi la fel de bine, nu pot sa aleg.

| dulcika a răspuns:

Buna.
ma inteleg mai bine cu mama mea pentru ca tata este si plecat in strainatate si nu ne vedem asa de des si normal ca nu avem o relatie apropiata...

| alinutzacodruta a răspuns:

Cu ambii parinti ma inteleg la fel de bine big grin

| ICanLoveYou a răspuns:

Mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:X:X:X:X:X:X:angrynu am tatacrying)

| gurl a răspuns:

Cu mama desigur...toata ziua stau pe capu ei laughing)cu tata n`am shanse.trebuie sa fac cum zice el.si plus ca nu are nici rabdare sa ma asculte.

| vyol3ta a răspuns:

Cu tata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nici unul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tatahappy... dar nici pe mama nu o las deoparte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu nici unul. din pacatesad...mama ma mai asculta cateodata. dar nu suficient... iar tata... e genu de persoana.careia nu ii poti spune nimic...pentru ca are impresia ca orice zice el. e mai bine decat ce pot spune eu.si de multe ori greseste... dar nu pot comunica cu el...mama e ok...insa nu se baga cand sunt discutii intre mine si tata.si asta ma deranjeaza.pentru ca de multe ori am dreptate.