| Andrei19991999 a întrebat:

Am o pisica care mi-a adus in casa purici multi ...si in pat si peste tot ..intrebarea mea este, pot sa ma dau cu solutie de purici pe corp sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suna pe cei de la deratizare sa faca o dezinsectie, speli toate hainele in contact cu pisica si imprejurimi apoi faci un dus

| RAY a răspuns:

Da este veterinar si pune-i o zgarda

| T0T a răspuns:

Dacă ești tembel meriți acei purici.

| K0sti a răspuns:

Esti tacanit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Exlus. Duci pisica la deparazitare sau o dai dreacu de puricoasa ca te poti imbolnavi tu de la atata dragoste fata de pisici si apoi scoti tot din casa, deparazitezi tu cu un spray killtox sau orice alt spray de muste si gandaci.
Cineva spune sa nu dai pisica afara pe frigul asta dar nu stie ca te poti imbolnavi grav de la piscaturile de purici.Sa impacam capra cu varza, da-i un tratament, o bagi in casa dupa ce scapa de purici, pentru ca iti va umple casa cu purici morti si odata bagata in casa, nu o mai lasi afara.

| sarmalutapicanta a răspuns:

Da poti...si sa nu te puna dracu sa scoti pisica din casa pe frigu asta