| Vecina a întrebat:

Am o problema si sper ca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri.In vacanta aceasta, am fost in Austria pentru 10 zile, si acolo l-am cunoscut pe baiatul unor prieteni de familie de-ai parintilor mei.Eu am 18, el 19.In prima zi, cand ne-am cunoscut, m-a invitat la o plimbare si i-a rugat si pe ai mei sa ma lase sa stau mai multe ore cu el(caci era seara si de-abia ne cunoscusem). Este inteligent, cult, politicos si a avut multe aventuri din cauza ca nu s-a putut intelege cu fetele in tara in care s-a mutat. A doua zi m-a invitat iar la plimbare, am vorbit foarte mult si incepuse cu niste gesturi mici(pupic pe obraz, mi-a dat bluza lui de treining desi nu are voie sa raceasca, mi-a facut masaj la picioare sa ma incalzesc, ma luase de mana)dar nimic mai mult.Mai spre seara ne-am oprit pe o bancuta, si m-a luat in brate ca sa nu-mi mai fie frig.Atunci ne-am si sarutat. Mi-a spus ca m-a placut din prima, dar ca nu era sigur dk simteam la fel.Problema a fost a 3-a zi, caci eu in 2 zile urma sa ma intorc in tara si ne vedeam abia vara viitoare.Am iesit la fel afara, apoi am mers la el acasa, iar eu i-am permis sa fim mai intimi(a fost un fel de preludiu, dar fara sa ne dezbracam si sa ne culcam). Parea sincer ca tine la mine in atat de putin timp, mi-a spus ca am o personalitate extraordinara, ca sunt incredibila, genul lui mai pe scurt si chiar a si plans pentru ca nu ne mai vedem.Insa aici incep partile care contrazic vorbele. El chiar mi-a spus ca pe cat de repede se indragosteste, pe atat de repede ii trece, si s-a contrazis pe urma zicand ca el cauta relatii serioase si nu aventuri.Seara,in a 2-a zi de cand eram impreuna, eu eram tacuta si trista, si mi-a spus dintr-o data ca cel mai bine e sa nu ne mai vedem(nici mkr in ultimele 2 zile)si nici sa mai vb deloc pe net.practic el vroia sa se faca ca numai exist, dar sub pretextul ca sa nu ne facem mai mult rau.Am fost de acord, desi i-am spus ca eu vreau sa tinem legatura si sa lasam timpul sa decida, caci chiar il simteam potrivit pentru mine, dupa atatea esecuri.pe langa asta, in penultima zi avea planuit sa iasa cu baietii, in loc sa fi petrecut cat timp mai putea cu mine. Ce m-a uimit a fost faptul ca nu si-a luat nici mkr ramas bun si nici nu m-a intrebare macar cum am ajuns acasa.am intrat pe facebook 3 zile, era on si nici atunci nu mi-a spus nimic. m-am enervat si i-am trm un msj, i-am spus ce simt pentru el, ca eu o sa lupt sa vin acolo in tara si ca as vrea sa tinem legatura. mi-a raspuns ca nu este pregatit pentru mine, ca nu era, ca ii pare rau ca nu ma place cum il plac eu, ca nu si poate imagina un viitor cu mine cat timp nu sunt acolo, dar ca accepta sa ramanem amici.Tot el a pornit totul, s-a purtat frumos, mi-a zis vb frumoase, a si plans si m-a facut sa cred ca tine sincer la mine, ca sa mi spuna toate acestea acum. l-am intrebare si dc nu si a luat mkr ramas bun si nu m a mai cautat.replica lui a fost ca a ast sa i scriu eu prima, ca sa vada cum sa reactioneze, ca nu stia sg daca vreau sa l uit sau nu, si ca stie multe fete care au vrut sa ramana amici si n au mai dat niciun semn.incearca sa se scuze prin mine, caci stia f bine cat tin la el si ca vroiam sa pastram legatura.ca si cum dk nu i dadeam msj, nu m ar mai fi cautat niciodata.astazi,vad la statusul lui de pe facebook"am int o fata minunata ieri si sper ca inimile noastre nu vor fi ranite niciodata". Efectiv nu-mi pot credea ochilor.Ma simt luata in bataie de joc, si nu pot decat sa realizez ca nu am fost dlt ceva trecator in viata lui si ca mi a servit niste replici si s a purtat frumos doar ca sa fie cu cineva in cele 5 zile.ma gandesc ca, dk i ar fi pasat putin de mine, s ar fi interesat cum am ajuns acasa, ce am mai facut sau mkr sa si fi luat ramas bun in ultima zi.nici mkr cand m a cunoscut nu a pus acel status pe care il are acum, cand a cunoscut pe altcineva intr o singura zi si o numeste extraordinara.ma gandeam sa l ignor total de acum incolo, caci nu cred ca mai merita vreun cuvant.va rog sa-mi spuneti parerile voastre obiective, comparand vorbele cu faptele lui.va multumesc! ASTEPT CAT MAI MULTE RASPUNSURI!

Răspuns Câştigător
| deia a răspuns:

Eu zic sa mergi mai departe si sa cauti pe altcineva.
Dupapa parerea mea el a incercat sa se culce cu tine, poate nu e asa, poate e doar parerea unde-i fete de 15 ani, dar vorbele lui asta m-au facut sa cred.

Ignora-l, un baiat de genul asta nu merita atentie, dupa ce te saruta se indragosteste subit de o fata "extraordinara".

Eu zic sa treci peste si sa rupi legatura definitv cu el.
Daca intr-adevar ii pasa de tine, te va cauta, daca nu inseamna ca ai facut bine ca l-ai ignorat.

Sper ca vei lua cea mai buna decizie pentru tine.

Bafta :*

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De câte ori mai ai de gând să pui aceiaşi întrebare?!

| campanario a răspuns:

Salut. E simplu happy Tu singurica ti'ai raspuns la intrebare! Uita'l si nu il mai cauta. Daca e sa fie al tau, o sa fie. Probabil data viitoare, cand o sa va reintalniti si o sa ajungeti la ceva mai mult decat o excitare. Sa nu te intrebi dupa aceea de ce te'a lasat cu ochii in soare. Nu vad stabilitate, el stie ce vrea, nu vrea realtii la distanta. Nu il mai cauta ca dupa aceea o sa te ia drept disperata. In locul tau, nici nu ii mai dateam importanta. Ba din contra, imi cautam un alt iubit si il uitam complet. Nu te tine numai pentru unu' cu care ai stat 5 zile, zic eu. In 5 zile nu se pun sentimente. Sunt multi care dupa 1 an se despart dapoi dupa 5 zile! Viata e frumoasa merita traita. Gandeste'te la acea clipa ca la ceva frumos. Atat doar. Tine minte : lasa trecutul, priveste viitorul. Succes in alegere.

| rosto a răspuns:

Eu zic ca esti putin sarita de pe fix. ai mai pus intrebarea asta si ti s-a raspuns la ea, si inca foarte bine. ce mai vrei altceva?

| rosto a răspuns:

Sa nu mai vorbesc ca erai indragostita ba de proful de religie, ba de unul de 30 de ani. oameni buni, uitati-va la intrebarile acestei fete... sa vedeti aici probleme la mansarda laughing

| mihaibrasov a răspuns:

Vai de capul meu cat ai scris... inseamna ca il iubesti. Gaseste si tu unul mai sincer, mai normal si mai aproape de casa. Baieti sunt destui asa cum e destul peste in ocean.

| Amelia87 a răspuns:

Asa, si de ce pui aceeasi intrebare de 15 ori? Ne-ai plictisit deja. Dar cu proful de religie ce s-a mai intimplat? Si cu barbatul de 30 ani pe care-l iubeai? Termina cu minciunile. Rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie lene sa citesc atatlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt si la subiect: teo fraierit! fii realista si nu saliva dupa primul careti spune ca esti extraordinara, tu trebuie sa stii deja lucrul asta. de obicei vorbele astea rapid aruncaten vant au un scop, nu un sentiment. ai lac, pesti sunt suficienti. head up!

| rbk a răspuns:

Interesanta poveste! Cel mai bine e sa-l uiti si sa nu mai vorbesti cu el! Timpul le rezolva pe toatewinking