| corinutzamicutza a întrebat:

Am si eu o interebare. Ce sa fac atunci cand o prietena este suparata pe mine din cauza fratelui meu?sad va rog ajutati-macrying

2 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Roaga-l pe fratele tau sa-si ceara scuze in fata prietenei tale.

| Karolinex3 a răspuns:

Buna Corina. Inteleg situatia.am si o sora de 17 ani si un frate de 23 ani.

Daca fratele tau` ti-a ranit prietena prin vorbe... atunci spune-i prieteni tale ca fratele tau nu stia ce vorbeste, sau ca l-a luat gura pe dinainte.
Daca a ranit`o fizic, spune`i ca iti pare rau si ca fratele tau nu este asa, doar a vrut sa para dur.

in ambele situati cere`ti scuze in numele fratelui tau. Si spune-i ca tot prietena ta ramane, indiferent de situatie.

Succes love struck

Karolina