| vasal a întrebat:

Am si eu o intrebare ce parere aveti de actuala generatie de tineri,pe care multi o considera una de copii rasfatati,fara bun-simt si fara respect fata de profesori, raportat la generatia batranilor?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Astea sant timpurile actuale

| RAY a răspuns:

Nu poti generaliza ca toti sunt la fel, sunt persoane din toate generatile care au un carcater de tot rahatul, depinde de fiecare in parte, ca multi sunt prost educati sunt produsul societati noastre, eu personal mereu spun multumesc si am respect pentru cei in varsta deci nimeni nu da 2 lei vechi pe respect in ziua de azi,ma intelegi? nimeni nu ma respecta ca spun multumesc cateodata ma intreb de ce continui daca nu are nici un rost, traim intro lume rea, perversa, ipocrita asta e adevarul, nu exista monstri noi suntem mai mari ca toti monstri creati vreodata dar zambim

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sincer sa fiu nu am o parere buna despre nicio generatie. Cei tineri, generatia nascuta prin anii 2000 sunt prea superficiali, rasfatati.

Batranii care au crescut in regimul comunist au o gandire mult prea invechita si au ramas cu multe sechele.

Asa ca prefec generatia anilor 80-90

| Radu284 a răspuns:

De ce te referi numai la generatia batranilor, si nu si a celor de 25-50 ani?

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, asa consider si eu, tinerii nu stiu de respect ei stiu doar de frica, nu se mai cultiva citind, tot timpul distractie si tehnologie (pc, telefon, tableta)
Si ei vai draga se plictisesc, nu stiu sa traiasca sa mai vada bucuria din simplitate, fac doar glume in timpul orelor si nu apreciaza frumusetea cu care predau unii profesori ca poti sa inveti ceva ca e pentru tine si te poti imbogatii cu cunostinte care iti vor folosii intr-o discutie.
Ei vor o viata mai buna dar nu fac nimic pentru ea.
Sunt multe de zis, prea multe si nu merita efortul, oricum jalnici, si sunt si anumiti tineri intr-adevar, adevarati copii, dar restul.
Sa ai o zi placuta!

| BenWilde a răspuns:

"Copiii din ziua de azi stau incontinuu cu nasul in mesaje si nu stiu nimic altceva." Acestea sunt (oarecum) vorbele unui domn, de prin secolul 19 cand au devenit populare printre tineri biletele scrise. Ce reiese de aici este ca mereu "batranii" vor gasi ceva gresit la 'noua' generatie. Fiecare generatie se plange de urmatoarea. Un alt citat legat de subiectul asta: "Fiecare persoana se crede mai inteligenta decat generatia precedenta, si mai inteleapta decat urmatoarea."

| vasal explică:

Adica ma refer considerati ca ei erau mai educati, mai bine crescuti, cu o altfel de mentalitate fata de noi tinerii sau dimpotriva noi suntem generetatia deschisa la minte