| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Am si eu o problemasadsadsadsi vreau sa va puneti cu adevarat in locul meu si sa-mi spuneti cum ati proceda.Eu cu prietenul meu ne certam de 2 ori pe saptamana asta e lege...Acuma ne-am certat foarte rau pentru ca el e extrem de gelos si imi interzice sa vorbesc cu baietii pe mess.Eu am vorbit iar el a aflat si eu tin foarte mult la el asa ca am recunoscut ca am vorbit. Mia tras vreo 15 palmehee heepe o parte imi vine sa rad dar... I-am dat si eu 2 palme la inceput apoi mam simtit vinovata si am incetat pentru ca eu nu am auzit nimic despre el intr-un an si 9 luni de cand suntem impreuna iar eu l-am si inselat dar nu stiesadsadCe ati face voi? Mie mie teama ca se razbuna acum pe mine.Ma iertat si de asta mie teama.In timp ce ne certam mi-a spus ca eu eram printesa lui si eu imi bat joc de el si ca pentru el insemnam totul. Vorbele astea mau durut si m-a facut sa ma simt ca o proasta pentru ce i-am facut in tot acest timpcrying... Voi ce ati face fetelor iar voi baieti cum ati proceda cu mine daca ati fi fost in locul prietenului meu?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

1. l-ai inselat, asta inseamna ca iti lipseste ceva in relatia cu el, cel mai bun sfat este sa va despartiti, daca o mai lungiti asa oricum veti ajunge la despartire si poate veti ajunge sa va urati.
2, sub nici o forma, nu trebui sa dea in tine, chiar daca l-ai inselat, chiar daca... orice, NU are dreptul asta, nici el si nimeni.
3. nu ramane cu el doar pentru ca te iubeste, sau din mila, relatia asta nu se va sfarsi bine( asculta pe cineva cu experienta sa care a trecut prin asta).
4. stiu ca nu vei urama nici un sfat si tot vei face ce-ti trece prin capusorul asta, totusi ai grihja de tine si fii fericita, de asta exista barbatii pentru ane face fericite nu pentru a ne stresa sau a ne face ziua un calvar.

17 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Sunt mai multe probleme separate. In primul rand, de ce esti cu el, daca il inseli si recunosti ca te porti urat? Inseamna ca, probabil, nu il iubesti atat de mult pe cat te iubeste el si nu are niciun sens sa il amagesti, ca uite la ce se ajunge. Apoi, se vede ca este foarte gelos: sa vorbesti cu alti baieti nu inseamna ca il inseli si exagereaza cand iti impune aceasta limita. Iar cea mai serioasa problema mi se pare ca te-a lovit. INDIFERENT ce faci, conflictele nu se rezolva cu palma, pumnul, piciorul si altele de genul. De-aia sunt fiinte umane si nu animale, sa va rezolvati problemele comunicand, nu intr-un mod agresiv si violent. In concluzie, relatia ta are multe probleme. Eu m-as gandi serios la ce simt fata de el, ce ma face sa il insel, ce incredere exista din ambele parti si cat de multe am putea schimba impreuna.

mira
| mira a răspuns:

Esti angajata intr-o relatie imposibila de care trebuie sa te eliberezi. Fata de urmatorul partener trebuie sa te porti si tu cu mai multa maturitate.Nu permite nimanui sa te palmuiasca. Pune imediat punct unei astfel de relatii.

Janina
| Janina a răspuns:

Cum poti sa accepti sa te loveasca un baiat? tu nu ai o demnitate a ta... ce fel de fata esti tu daca mai stai cu el dupa ce te loveste...asa vrei sa fie viata ta de acum incolo? respecta-te pe tine in primul rand si renunta la acesta relatie.
apropo, si sa vorbesti cu baieti pe mess nu mi se pare ceva iesit din comun, tipul e nebun... obsedat... fugi de langa el si fa-ti o viata frumoasa cat mai departe de astfel de oameni

| stephie21 a răspuns:

De ce l-ai inselat? Nu-l iubesti? La inceput iti da o palma, isi cere scuze, iti spune ca nu se va mai intampla, dar mai poti avea incredere in el, chiar crezi ca nu se va repeta? Indiferent ce-ar face o femeie, consider ca un barbat nu are dreptul sa ridice mana asupra ei, o paraseste daca nu-i convine, dar nu are dreptul s-o bata!

| MM a răspuns:

NEXT! Daca-ti place bataia pe paine, ramai cu el. Daca vrei sa fii respectata, iubita cu adevarat, lasa-l si cauta-ti altul.Nu fi naiva sa crezi ca o sa se schimbe. Daca ramai cu el inseamna ca ii accepti comportamentul si esti de acord sa se mai repete si alta data 'faza'. Orice baiat care loveste o fata nu valoreaza 2 lei.

| Ellena a răspuns:

15 palme:O, si e cam prea gelosbig grin. dar ai si tu vina ta, constiinta ta..."Mie mie teama ca se razbuna acum pe mine" adica, cum sa se razbune pe tine, nu mai ai incredere in el, el in tine...de ce sa suferiti atat, gandeste-te binehappy, bafta

| Alina_5575 a răspuns:

laughing. Daca as fi in locul tau eu sincer mas desprati definitiv de el chiar daca i-am facut atatea lucruri urate cum zici tu si ti la el.Chiar daca ai continua relatia si sar presupune ca el a trecu peste toate acele lucruri urate ce iai facut mereu cand o sa mai existe vreo cearta ceva intre voi inevitabil el o sa`si aduca aminte si o sa-ti mai reproseze... Zici ca il iubesti ca ti la el daca e asa de ce l-ai inselat sau de ce iai facut lucruri urate, poate ca nu il iubesti sau poate esti doar atasata de el zic asta pentru ca si eu am fost intr-o situati in care nu credeam ca ma pot desparti de el dar pana la urma s-a terminat totul si acum am o relatie frumoasa de 5 luni... Din partea lui nu e chiar frumos sa-ti zica sa nu vb cu baieti pe mess, ce legatura are asta cu relatia voastra daca intr-adevar va iubiti pot exista si acele convorbiri pe mess dar pana la o limita...

Va`ti dat si palmehee hee acum chiar daca as fi in locul tau chiar as renunta definitiv, nu as accepta sa`mi deie vreo palma, daca o face odata o va repeta de mii de ori si niciodata nu o sa-l poti schimba in aceasta privinta...
Parerea mea e sa te desparti definitiv sau sa dicutati foarte serios despre unele lucruri...

secces pa pa

| daniela_1443 a răspuns:

Sincer nu-mi place faptul ca a dat in tine, cearta este normala intr-un cuplu mai ales la inceput, cu timpul va veti cunoaste defectele unuia altuia, daca il iubesti si aveti ganduri serioase, nu inteleg de ce mai vorbesti si cu alti baieti pe mess, nu da cioara din mina cu cea de pe gard cum zice proverbul, daca si el te iubeste tu de ce iti bati joc de iubirea lui? daca e baiat de treaba pretuiestel si vei avea de castigat.

| putzulica a răspuns:

Eu sunt baiat... si cred ca l-ai suparat rau... si cel mai bine ai face sa iti ceri iertare, ca nu stiai ca te iubeste asa!

| CevaNormal a răspuns:

Daca exista dragoste adevarata intr-o relatie atunci trebuie sa uiti de vorbe pe mess cu baieti, eu de ex. nu mai discut pe chaturi cu fete, prietena mea nu discuta cu baieti, ca asta nu aduce la nimic bun, dar tu daca l-ai inselat asta in general nu are scuze, intelegi ce ai facut? dar daca el nustie nimic, atunci tu trebuie sa fii,, mai inceata ca apa si mai joasa ca iarba'', si crezi ca ai facut bine inselandu-l? unde te-ai gandit? ooricum nu poti schimba trecutul, asa ca de azi incolo compoartate intr-adevar ca o printesa.

| geany_6563 a răspuns:

Buna ceia ce i-as spus u e foarte rau ca nu ai fost prietena lui in acestimm asa si inca ceva unde e gelozie e si iubire el te iubeste u nu-ti dai seama incearca sa stai mai putin pe mes ca uite din cauza unor convorbiri uite l ace se ajunje sa te cerci cu el una alta eu te-as sfatui ca bait so lasi mai moale cu msg arata-i cal iubesti arata-i ca ti lael prinm modul tau de fata daca si el va simti ca il iubesti atunci nu va mai fi atit de gelos si de ce? pentru ca isi va da seama ca il iubesti si ca esti numai alui tine minte las-o mai mole cu convorbiire cind nu ie el acasa poti sa vorbesti ok papa ter pupic si asta cu insalaciune ce te facut sal inseli ai facut-o din placere de a vedea cum e cu altu scuzama ca iti spun asta sau de nevoie pentru ca el nu pre tea neglijat ca esti si u femeie pote ai nevoie de barbat normal dar ceva sa intimlat cu el de l-ai inselat acum te las ciao te pupikkkkkkkk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? daca a dat in tine, nu te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa-l lasi, pare un baiat bun si l-ai inselat, cum poti sa spui ca-l iubesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te intalnesti cu mine raspunde-mi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum te cieama pe tine ca nu te cu nosc si nu te a mai va zut de mult

| ratuska a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu mai ii faci asta. Eu sunt casatorita de cateva luni de zile si sotul meu a inceput sa vb cu o fata prin tel de ceva vreme dinainte de casatorie, eu l-am impins sa faca asta ca sunt f geloasa. El imi spunea ca sunt mesaje nevinovate dar nu mai stiu ce sa cred. Problema e ca ar trebui sa incetezi ca s-ar putea la randul tau sa patesti la fel, cum sunt eu acum. El nu m-a inselat niciodata dar faptul ca am fost prea geloasa l-a impins sa vb cu tipa respectiva, acum noi ne intelegem mai bine pentru ca eu las de la mine.