| Denise2003 a întrebat:

Am un bichon maltez de 2 luni cum pot sa il invat sa faca afara?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Daca vrei sa faca afara va trebui sa il dai si pe el afara.Asa e mai simplu o sa se obisnuiasca...pe timpul zilei il ti in casa si seara afara.Dar, pe timpul zilei ii pui macarea langa cutia lui de urinat astfel incat sa se invete dupa ce mananca sa se duca direct la cutie.

| AlexAndrei96 a răspuns:

Cumpara-i o ladita cu nisip, si incearca sa ii pui locul de dormit laga ladita, si mai forteaza-l si tu, oarecum sa faca acolo cand are nevoie. Eu asa am facut cu pisica mea.

| DroGatu23 a răspuns:

Pai eu aveam un caine vishla si facea mereu in casa. De fiecare data cand facea in casa il bateam dar nu prea tare cat sa se invete minte. Iar acum nu mai face de loc in casa cand vrea afara sta in fata usii pana vin eu.