| perfectlygood a întrebat:

Anul acesta am intrat la liceu! Si chiar din prima zi de scoala niste baieti mai mari decat mine nu ma lasa in pace.La inceput i-am ignorat, apoi am incercat sa le spun sa ma lase in pace, am iesit din clasa cand ei au intrat(si m-au urmarit oriunde mergeam). nu stiu ce sa fac.Azi am dirigentie si m-am gandit sa-i spun doamnei diriginte desprea asta...credeti ca ar trebui sa-i spun? Am vorbit cu un adult si a spus ca nu tin mult chestiile de genul asta. eventual or sa se plictiseasca si or sa se intoarca la fetele de varsta lor...nu stiu ce sa fac

Răspuns Câştigător
| D33nyssa a răspuns:

Bunahappy Nu te ambala asa e la liceu.o sa te obisnuiesti cu asta doar fii indiferenta si nu ii baga in seama tongue asa am facut si eu acum 4 ani si a fost okhappy doar ocoleste-i tongue a...si nu cred ca este nevoie sa vorbesti cu diriginta inca, doar daca se iau de tine, sau iti vorbesc urat happy stai linistita scumpa big hug Succes happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i asa scapi mai repede de stresul asta ca te urmaresc la orice pas.

| claudiuclaus123 a răspuns:

Te chinuie pentru ca le place dee tine o sa te lase repede in fata dar daca vrei zi dirigului sau dirigi ca asa scapi mai repede

| Quadrilateral a răspuns:

Nu stiu cum va reactiona restul clasei cand vor auzi...
Mai bine vorbesti cu diriga' in particular, dupa ora cu eahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te enerveaza rau de tot,ai putea sa vorbesti cu diriginta ta sa-i spui despre asta, dar ai grija nu sti ce fel de baieti sunt, daca sunt gen " bad gays" ai grija sa nu ai probleme dupa din cauza asta.Ai putea de altfel sa-i spui dirigintei sa fie discreta in legatura cu asta si sa le spuna baietilor ca a vazut ea cu ochi ei asta nu ca ai spus tu, sa nu ai probleme.Sau ai putea pur si simplu sa nu-i bagi in seama la urma urmei o sa te lese in pace.Asa am procedat eu si m-au lasat dupa ce s-au plictisit. Ps:poate unul te place si de aia te tachineaza :* good luck

| Xpressurself a răspuns:

Esti considerata sexy, te tachineaza pentru ca baietii se distreaza in grup aratandu-si unul altuia cat sunt ei de curajosi. in particular sunt mult mai seriosi insa cand sunt mai multi incearca sa para fiecare cat mai cool in fata prietenilor. cred ca nu este placut pentru tine si te inteleg pentru ca este cel mai prost mod de a-ti arata ca le place de tine. cu siguranta nu sunt genul de baieti care sa te impresioneze prin modul lor imatur de a-si arata masculinitatea.
desigur ca poti discuta cu doamna diriginte daca consideri ca este foarte neplacut pentru tine. te va ajuta fara doar si poate.
daca nu vei primi ajutor din partea ei poti sa cauti prin liceu unul dintre "sefii turmei" si sa-l rogi printr-o fata care ii este apropiata sa te ajute. nu-i vorbi tu direct ca te poti alege cu un altul si mai prostanac care sa se tina apoi scai dupa fundul tau. cum spuneam, vorbeste cu o fata mai mare si roag-o sa te sustina. nu-i greu sa vezi un baiat mai mare si o fata care e prin preajma lui tot timpul.

| Biencutza1 a răspuns:

Eu cred ca e cam srioasa traba trebuie sa ii spui

| monimoni678 a răspuns:

Asa este la liceu cu timpul o sa te lase. Asi mie mi s-a intamplat acelasi lucru. Daca poti ignorai daca nu spune-i dirigintei/lui.